کد خبر ۶۱۱۹۵۶ ۳۱ بازدید انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۱
مدیرکل بنیاد شهید گیلان:

خانواده های شهدا در پیروزی دفاع مقدس نقش آفرینی کردند

گروه اجتماعی- پاکاری، رهبری داهیانه حضرت امام به تاسی از مکتب عاشورا را یکی از عوامل پیروزی رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس دانست و عنوان کرد: یکی دیگر از عوامل عمده و موثر این پیروزی، خانواده های معظم و معزز شهدا و ایثارگران بودند که در ابعاد مختلف نقش آفرینی کردند.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از ایکنا از گیلان، عبدالله پاکاری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان امروز، 3 خرداد در آیین نکوداشت و تجلیل از خانواده های گرانقدر 53 شهید عملیات بیت المقدس شهرستان رشت که در حسینیه شاهد و ایثار رشت برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و به ویژه شهدای عملیات آزادسازی خرمشهر، اظهار کرد: حماسه فتح خرمشهر آنقدر در تاریخ دفاع مقدس و ملت ایران بزرگ است که حضرت امام به آن لقب مافوق طبیعی دادند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

وی با بیان اینکه سوم خرداد جهانیان را شگفت زده کرد، افزود: توان نظامی و دانش فنی و دلاوری ها و رشادت های رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس و به ویژه در آن مقطع باعث شد همه معادلات سیاسی و غیر سیاسی دنیا در قبال جمهوری اسلامی ایران بر هم بخورد.

خانواده های شهدا در پیروزی دفاع مقدس نقش آفرینی کردند

مدیرکل بنیاد شهید گیلان، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت گرامیداشت سوم خرداد به عنوان یک روز ملی، گفت: در تقویم رسمی کشور سوم خرداد روز «ایثار، مقاومت و پیروزی» نام گرفته  و لذا بر ماست که همواره قدرشناس فداکاری ها، مجاهدت ها و جانفشانی های کسانی باشیم که در خلق چنین روزهایی نقش داشتند و باید این سنت را در راستای نهادینه سازی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های بعدی منتقل کنیم.

پاکاری، با بیان اینکه همه آحاد ملت در قبال ترویج فرهنگ غنی و ارزشی ایثار و شهادت مسئول هستند، خاطرنشان کرد: شهدای عزیز در همه صحنه های دفاع مقدس با روحیه ایمان و رشادت خاص خودشان توانستند با حداقل امکانات و تجهیزات در مقابل دشمنی ایستادگی کنند که استکبار جهانی و ابرقدرت ها حامی آن بودند و سرانجام به پیروزی برسند.

وی قدرت ایمان، توکل به خدا و رهبری داهیانه حضرت امام به تاسی از مکتب عاشورا را یکی از عوامل پیروزی رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس دانست و عنوان کرد: یکی دیگر از عوامل عمده و موثر این پیروزی، خانواده های معظم و معزز شهدا و ایثارگران بودند که در ابعاد مختلف نقش آفرینی کردند.

این مقام مسئول، نقش و جایگاه خانواده های بزرگوار شهدا را کمتر از نقش و جایگاه عزیزان شهیدشان ندانست و متذکر شد: خانواده های شهدا چه در تربیت و ترغیب رزمندگان برای اعزام به صحنه های جهاد و مقاومت و چه در صبر و شکیبایی بعد از شهادت فرزندان و همسرانشان خوش درخشیدند و با پذیرفتن مسئولیت خانواده کار بزرگی انجام دادند.

مدیرکل بنیاد شهید گیلان ادامه داد: امروز فرزندان شهدا که در دامان مادران نمونه پرورش یافته و نمایندگان شایسته پدرانشان هستند، در عرصه های مختلف منشا اثر بوده و به نظام اسلامی خدمت می کنند لذا باید قدر این سرمایه های ارزشمند را بدانیم.

شهدای مدافع حرم ادامه دهنده راه شهدای دفاع مقدس هستند

پاکاری، با اشاره به حضور بانوان در عرصه های دفاع از ارزش ها و آرمان های انقلاب علاوه بر نقش های حمایتی، کمک رسانی و پشتیبانی از جبهه ها، اظهار کرد: گیلان 35 شهیده و چندین جانباز زن داردکه نشان دهنده نقش آفرینی بانوان در مسیر تکوین، حفظ و شکوفایی انقلاب است.

وی با بیان اینکه جایگاه خانواده های شهدا در حفظ ارزش ها و آرمان های انقلاب و نظام بسیار والاست، گفت: امام راحل خانواده های شهدا را چشم و چراغ ملت دانستند و مقام معظم رهبری از آنان به عنوان آبرو و حیثیت ملت و مملکت نام بردند لذا همه می دانیم که تکریم و قدردانی از خانواده های شهدا و ایثارگران در واقع تکریم و قدردانی از پشتوانه های عزت، اقتدار و سربلندی این کشور است و باید همواره مدیون شهدا و خانواده های آنان باشیم.

مدیرکل بنیاد شهید گیلان، شهدای مدافع حرم را ادامه دهنده راه شهدای دفاع مقدس دانست که همان سیره امام حسین(ع) و مکتب عاشوراست و یادآور شد: شهدای مدافع حرم توانستند در عرصه های جهانی پدیده های خطرناکی مانند داعش که دشمنان اسلام در مسیر رشد و تعالی مسلمانان قرار داده اند را نابود کنند و حماسه های جاویدان در دفاع از حریم اهل بیت(ع) از خودشان بر جای بگذارند.

پاکاری، با بیان اینکه امروز درمان و معیشت از عمده ترین نیازهای والدین و همسران شهداست، خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش میانگین سنی خانواده های شهدا توجه به سلامت و درمان آنان جزو اولویت های بنیاد شهید است که خوشبختانه با ظرفیت های قانونی ایجاد شده، تا حدی این نیازها را پوشش دادیم.

وی از افزایش 25 درصدی مستمری والدین شهدا در قانون بودجه سال 97 خبر داد و یادآور شد: سال گذشته بیش از 2 هزار نفر از والدین شهدا تحت پوشش طرح «پایش سلامت» و حق پرستاری قرار گرفتند.

انتهای پیام

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار