کد خبر ۶۱۱۹۳۴ ۲۲ بازدید انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۲
بازنشر به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر؛

خرمشهرها در پیش است/ راز پیروزی در خرمشهر بود +فیلم

نماهنگی زیبا برگرفته از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص راز پیروزی در عملیات آزادسازی خرمشهر را مشاهده می‌کنید.

خرمشهرها در پیش است +فیلمراز آزادسازی خرمشهر چیست +فیلمبه گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ امروز سوم خرداد ماه سالروز آزادسازی خرمشهر و روز "مقاومت، ‌ایثار و پیروزی" است. در چنین روزی در سال 61 خرمشهر پس از حدود یک سال و نیم، از دست دشمن بعثی آزاد شد. عملیات آزادسازی خرمشهر ضمن اینکه یکی از بزرگترین عملیات‌های جنگی بود، همچنین در زمره پیچیده‌ترین عملیات‌های نظامی تاریخ محسوب می‌شود.

در این عملیات نیرو‌های ایرانی با ۷۰ هزار رزمنده در ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۱ با رمز «یا علی ابن ابی‌طالب» در محور اهواز- خرمشهر- دشت آزادگان به فرماندهی مشترک سپاه و ارتش به سمت نیروهای دشمن حمله کردند. این عملیات پس از سه هفته درگیری شدید با پیروزی رزمندگان اسلام به پایان رسید.

در ادامه نماهنگی زیبا برگرفته از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص راز پیروزی در عملیات آزادسازی خرمشهر را مشاهده می‌کنید.

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار