کد خبر ۶۱۱۹۲۹ ۳۴ بازدید انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۲

اعزام کودک بی دست دلفانی به تهران برای پیوند

خرم آباد - ایرنا - هفت ماه پیش تولد کودکی بی دست به نام ابوالفضل در فضای رسانه ای و مجازی لرستان سرو صدای زیادی کرد؛ امروز با اعزام به تهران برای انجام مراحل پیوند دست، بارقه امید در دل والدین این فرشته کوچک ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از ایرنا ابوالفضل عبدی نوزادی ساکن روستای محروم کمانه میرزابگی دهستان اتیوند شمالی از توابع شهرستان دلفان است که پس از 9 ماه انتظار و سالم بودن پاسخ سونوگرافی در بیمارستان سینای نورآباد بدون دست متولد شد.
لیلا محمدی مادر ابوالفضل می گوید: 2 سال پیش با صابر عبدی بدون هیچ نسبت فامیلی با هم ازدواج کردم و پس از بارداری برای اینکه فرزندم سالم به دنیا بیاید همچون دیگر مادران مراقبت های ویژه خود را زیر نظر مراکز بهداشتی و سونوگرافی دنبال کرد و دستورات لازم پزشکی را بموقع انجام دادم.
محمدی با اشاره به انجام 2 مرحله سونوگرافی حاملگی افزود: نخستین بار ششم اردیبهشت ‌ماه 96 در 17 هفتگی توسط پزشک متخصص رادیولوژی یکی از بیمارستان ‌های دولتی خرم ‌آباد و دیگری در هجدهم مردادماه 96 در 33 هفتگی در بخش خصوصی نورآباد سونوگرافی انجام دادم.
وی اضافه کرد: اگر مشکلی بوده باید همان موقع به من می‌ گفتند تا به فکر یک ‌راه قانونی باشم و کودک ناقص به دنیا نیاید، چراکه در سونوگرافی اول من مهلت سقط قانونی داشتم.
این مادر دلفانی ادامه داد: در محرم سال 96 در بیمارستان ابن سینا نورآباد لرستان بستری شدم و بعد از عمل سزارین که به هوش آمدم، سراغ نوزاد و دیدن جمال زیبایی او را گرفتم که پرستار بچه را در آغوشم گذاشت؛ وقتی فرزندم را در آغوش گرفتم دیدم دست ندارم که با دیدن این صحنه از هوش رفتم.
صابر عبدی پدر ابوافضل نیز در این باره اظهار داشت: پس از 9 ماه انتظار شاهد تولد نوزادی بی دست بودیم که واقعا برای ما سخت بود اما پس از تولد ابوالفضل، این اتفاق را به‌ عنوان یکی از حکمت‌ های الهی در زندگی پذیرفتیم و چون در ماه محرم این کودک متولد شده بود به یاد ابوالفضل بی ‌دست نام نوزاد را ابوالفضل گذاشتیم تا خودش نگهدار فرزندمان باشد و از این امتحان الهی سربلند بیرون بیاییم.
وی افزود: پزشکان را مقصر می‌ دانم؛ هفت ماه است که از طریق پزشکی قانونی شکایت خود را دنبال و پیگیری می کنم ولی تاکنون به نتیجه نرسیده ام و نمی دانم دلیل آن چیست.
عبدی با اشک و نگرانی گفت: با وجود فقر شدید و نداشتن هزینه های ‌کرایه ‌ماشین و تهیه شیرخشک و دوری راه، به طور دائم پیگیر ماجرای فرزندم هستم.

** هیچ قصوری متوجه بیمارستان سینا نورآباد نیست
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان اظهار داشت: بیمارستان سینا نورآباد تمام اقدامات لازم و قانونی را برای به دنیا آمدن ابوالفضل انجام داده و هیچ گونه قصوری متوجه این بیمارستان نیست.
امیر رضائیان با تکذیب شایعه تعویض نوزاد در بیمارستان افزود: این شایعه به هیج وجه صحت ندارد و اخیرا نتیجه دی ان ای نوزاد نیز ثابت کرد که فرزند متعلق به همین خانواده است.
وی معتقد است: مرجع رسیدگی به شکایات خانواده عبدی از سونوگرافی مربوطه، سازمان نظام پزشکی است و شورای نظام پزشکی با بررسی موضوع اگر قصوری پزشکی از نوع نداشتن مهارت یا ‌تشخیص در سونوگرافی اتفاق افتاده رای خود را صادر می کند.

** اعزام ابوالفضل به تهران برای پیوند
حال با گذشت هفت ماه از به دنیا آمدن ابوالفضل، بارقه های امید پدیدار شده که انجام پیوند برای نوزاد بی دست تا قبل از یک سالگی امکانپذیر است.
موسسه جهادی ندای محرومین روستایی پس از پیگیری و بررسی امکان انجام پیوند دست، آستین همت را بالا زد تا با کمک مردم نیکوکار زمینه پیوند دست ابوالفضل را فراهم کند.

** راه اندازی پویش پیوند دستان ابوالفضل
مدیر موسسه جهادی ندای محرومین گفت: این موسسه در نخستین اقدام خود پویش پیوند دستان ابوالفضل نوزاد هفت ماهه بی دست دلفانی را با مشارکت مردم نیکوکار در فضای مجازی راه اندازی کرد.
حسین وشنی هدف از این اقدام را تامین هزینه پیوند دست ابوالفضل عنوان کرد و افزود: تاکنون مبالغی با همت انسان های دلسوز و مهربان در این پویش جمع آوری شده است.
وی هزینه پیوند دست ابوالفضل را چهار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: اگرچه مبلغ جمع آوری شده درمقابل این هزینه کم است اما امیدواریم با همت خیران نیک اندیش این هزینه هرچه سریعتر تامین شود.
مدیر موسسه جهادی ندای محرومیت افزود: برای انجام پیوند با تعدادی از پزشکان برجسته مذاکره شده و به نوعی انجمن جراحان پیوند دست به این قضیه ورود کرده اند.
وی ادامه داد: از 2 پزشک فوق تخصص و برجسته پیوند دست در کشور خانم دکتر گرانپایه و دکتر حسینعلی عبدالرزاق عضو انجمن جراحان پیوند دست کشور برای پیوند دست ابوالفضل دعوت کرده ایم.
وشنی بیان کرد: ابوالفضل به همراه پدر و مادر برای انجام عمل پیوند به تهران اعزام شده و هم اکنون معاینات پزشکان و اقدامات اولیه برای بستری و انجام عمل جراحی ابوالفضل آغاز شده است.
مدیر موسسه جهادی ندای محرومیت افزود: موسسه یک سوئیت در اختیار خانواده ابوالفضل قرار داده است و آنان مشکل اسکان و معیشت در تهران ندارند.
وی گفت: موسسه با توجه به ناآگهی و ناتوانی مالی خانواده، یک وکیل با تجربه برای پیگیری شکایت دراختیار آنان قرار داده است.
به هر حال با توجه به هزینه سنگین جراحی پیوند دست، مشارکت مردم مهربان و نوعدوست برای درمان ابوالفضل بی دست ضروری است.
ابوالفضل و پدر و مادرش، چشم امید به همت انسان هایی از جنس مهربانی دوخته و دست نیاز به سوی مردم نیک اندیش دراز کرده اند.
7270/3022

0

آخرین اخبار