کد خبر ۶۱۱۸۵۱ ۵۵ بازدید انتشار : ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۰

اردبیل| فرهنگ دفاع مقدس باید توسط دانشگاهیان به نسل جوان منتقل شود

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل گفت: بازخوانی روزهای جنگ و انقلاب در محیط های دانشگاهی توسط دانشگاهیان امری لازم و ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، حجت الاسلام سیف اله مدبر بعد از ظهر امروز در ویژه برنامه گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر با حضور استادان، کارکنان و دانشجویان در مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل اظهار داشت: بازخوانی روزهای جنگ و انقلاب در محیط های دانشگاهی توسط دانشگاهیان امری لازم و ضروری است.

وی اظهار کرد:  آنچه وظیفه ماست بازخوانی روزهای انقلاب است زیرا که جوانان ما از آن چه برای انقلاب گذشته است، آگاه نیستند.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل گفت:در بسیاری از کشورهایی که جنگ شده است، همه مردم از کوچک و بزرگ اطلاعات کافی از تاریخ جنگ دارند و برای خود تاریخ زیبایی از جنگ آفریده اند ولی ما در این زمینه کوتاهی کرده ایم و حق شهدا را درست ادا نکرده‌ایم.

وی افزود:  در چهلمین سال انقلاب اسلامی به مرحله بلوغ انقلاب رسیده ایم و باید تلاش کنیم یاد و نام شهدای جنگ و انقلاب را زنده نگه داریم.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل افزود:  دشمن تلاش می کند ما را به انقلاب، جنگ، شهدا و رزمندگان بدبین کند و این رسم نظام سلطه است و آگاهی به این امر باعث می شود از شعائر خود بهتر دفاع کنیم.

وی بیان کرد: دانشگاه می تواند مدل حفظ ارزش های نظام و انقلاب را ارائه کند و من از استادان و دانشجویان می خواهم در این زمینه با جدیت فعالیت کنند و در انتخاب موضوع های پایان نامه این امر مهم را در نظر بگیرند.

این رزمنده دفاع مقدس خاطره ای از دوران جنگ بیان کرد و افزود:  در اوایل انقلاب ما برای جنگ آماده نبودیم و اگر اخلاص نیروها نبود با توجه به کمبود تجهیزات و تسلیحات نظامی امکان  دفاع وجود نداشت.

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار