کد خبر ۶۱۱۶۲۲ ۳۲ بازدید انتشار : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۰
رئیس محیط زیست بروجرد:

روزانه حدود ۴۵۰ کیلو زباله عفونی در بروجرد تولید می شود

رئیس محیط زیست بروجرد گفت: روزانه حدود ۴۵۰ کیلو زباله عفونی در بروجرد تولید می شود که از این میزان ۳۰۰ کیلو در بیمارستان ها بی خطر سازی می شود.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛"مصطفی مصطفی وند" رئیس محیط زیست بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: بی خطر سازی زباله های عفونی یکی از موضوعات مهم است که متاسفانه رها کردن این زباله ها در سطح شهر و یا قرار دادن آنها در کیسه زباله به عنوان زباله عادی سلامتی شهروندان را تهدید می کند.

 

وی اضافه کرد: روزانه حدود 450 کیلو زباله عفونی در بروجرد تولید می شود که از این میزان 300 کیلو در بیمارستان ها توسط دستگاه اتوکلاو بی خطر سازی می شود ولی مابقی زباله های عفونی که حدود 150 کیلو است مربوط به مطب های خصوصی، دندانپزشکی و دیگر مراکز تولید زباله عفونی است که تا کنون نسبت به بی خطر سازی این زباله ها اقدامی نکرده اند.

 

مصطفی وند اظهار داشت: تا کنون اخطارهای زیادی برای بی خطر سازی زباله ها ارائه شده اما تا کنون اقدام اساسی صورت نگرفته اما ظرف مدت 2 هفته همه مطب های پزشکی، کلینیک ها و آزمایشگاه هایی که مجهز به دستگاه اتوکلاو نیستند موظف هستند در راستای جمع آوری زباله های عفونی همکاری لازم را داشته باشند.

 

به گفته وی در راستای این برنامه که با همکاری نظام پزشکی برگزار شد قرار است همه مطب ها و مراکز نسبت به جمع آوری زباله های عفونی و بی خطر سازی آنها در یکی از بیمارستان های بروجرد همکاری کنند و در غیر این صورت پروانه مطب آنها تمدید نخواهد شد.

 

رئیس محیط زیست بروجرد تصریح کرد: مطب ها و مراکزی که دستگاه بی خطر سازی زباله ندارند روزانه حدود 150 کیلو زباله تولید می کنند که ضروری است تا نسبت به این برنامه اقدام کنند.

برچسب ها :بروجرد
0

آخرین اخبار