کد خبر ۶۱۱۶۱۶ ۳۱ بازدید انتشار : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۹

مقامات کشوری و لشکری انتصاب آیت الله دژکام را تبریک گفتند

شیراز-ایرنا- تعدادی از مقامات کشوری و لشکری از جمله رئیس دفتر رئیس جمهوری، رئیس دفتر رئیس قوه مقننه، وزیر اطلاعات و رییس ستاد کل نیروهای مسلح در پیام های جداگانه انتصاب آیت الله لطف الله دژکام از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز را تبریک گفتند.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از ایرنا، در پیام حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی خطاب به نماینده ولی فقیه در استان فارس آمده است: انتصاب شایسته جنابعالی به نمایندگی ولی فقیه در استان شهیدپرور فارس و امامت جمعه شیراز، از سوی رهبر معظم انقلاب را در آغازین ایام ماه نزول برکات الهی تبریک و تهنیت عرض می کنم.
در ادامه این پیام بیان شده است: خداوند سبحان را شاکرم که با حضور پربرکتتان در آن جایگاه رفیع معنوی و وحدت بخش که مزیّن به علم و تقوا و آراسته به روحیه مردمی و خدمتگزاری در موضوعات فرهنگی و اجتماعی می باشید موجب ارتقای روح سراسر امید در کالبد اقشار مختلف آن استان ولایتمدار شوید.
وزیر اطلاعات در این پیام با نکوداشت یاد و خاطره مجاهدت ها و تلاش های ارزشمند و ماندگار مرحوم آیت الله ایمانی، توفیقات آیت الله دژکام را در سنگر دشمن شکن نماز جمعه از درگاه باری تعالی آرزو کرد.
رییس دفتر رئیس جمهوری و سرپرست نهاد ریاست جمهوری نیز در پیامی خطاب به آیت الله دژکام گفت: ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه برکت و ضیافت الهی، انتصاب شایسته جنابعالی از سوی رهبر معظم انقلاب به سمت نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز را صمیمانه تبریک و تهنیت می گویم.
محمود واعظی افزود: به یقین با حسن تدبیر و حضور موثر جنابعالی در این جایگاه مهم اجتماعی، بیش از پیش شاهد وفاق ملی، تعمیق ارزشها و آرمانهای نظام اسلامی و انجام فعالیت های ارزنده فرهنگی و اجتماعی در آن استان بزرگ خواهیم بود.همچنین با پاسداشت یاد و نام حضرت آیت الله ایمانی، از تلاش های صادقانه و عالمانه آن فقید در این سنگر معنوی، تقدیر می کنم.
سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح نیز در پیامی خطاب به آیت الله دژکام بیان کرد: انتصاب حضرتعالی که از چهره‌های درخشان و شخصیت‌های انقلابی و مزین به علم و اخلاق و آراسته به روحیه مردمی و عزم خدمتگزاری در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی به شمار می‌روید، به سمت نماینده ولی فقیه در استان فارس و امامت جمعه شیراز توسط مقام عظمای ولایت و رهبری را تبریک و تهنیت عرض می‌ کنم.
در این پیام آمده است: بی شک حضور و نقش آفرینی های سترگ آن عالم وارسته و انقلابی در استان بزرگ فارس که پایگاه برجسته فرهنگی و ادبی کشور و مفتخر به بهره مندی از نگین درخشان حرم احمدبن موسی (ع) است، نویدبخش ادامه درخشش، موفقیت و سربلندی مردمان این دیار در پیشبرد اهداف و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و شهیدان گرانقدر و برافراشته نگه داشتن پرچم ایمان و بصیرت دینی و ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) و روحیه جهادی و انقلابی گری در جای‌جای آن استان شهید پرور و ولایتمدار خواهد بود.
محمدجعفری رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی نیز در پیامی انتصاب آیت الله دژکام به عنوان نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز را تبریک گفت و خطاب به آیت الله دژکام بیان کرد: استان بزرگ فارس به دلیل دارا بودن مردمی متدین و متعهد به انقلاب ،نظام و رهبری و در برداشتن حرم مطهر شاهچراغ از نقاط مهم کشور می‌باشد که تاکنون در همه ادوار مختلف انقلاب سهم فراوانی در حفظ ارزشهای نظام داشته ‌اند.
وی در ادامه این پیام گفت: بدون شک حضور حضرتعالی در این مسئولیت خطیر باعث دلگرمی دلسوزان و همراهان انقلاب و پیگری مشکلات مردم خواهد بود؛ توفیق و دوام خدمت جنابعالی در انجام مسئولیت ارزشمند و پراهمیت را از درگاه خداوند متعال مسالت می‌کنم.
آیت الله اسدالله ایمانی که از اواخر بهمن 87 نمایندگی ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز را برعهده داشت، شامگاه دوشنبه 17 اردیبهشت 97 به دلیل بیماری در بیمارستان نمازی شیراز درگذشت.
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پنجشنبه 27 اردیبهشت ماه با صدور حکمی حجت الاسلام آقای حاج شیخ لطف الله دژکام را به عنوان نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز منصوب کردند.
امامت جمعه شهرستان جهرم، دبیر شورای عالی حوزه های علمیه استان فارس، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جهرم، استاد سطوح عالی حوزه علمیه و موسس بنیاد پژوهشی - فرهنگی پیمان غدیر در سوابق آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز مشاهده می شود.
آیت الله دژکام چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه جاری در پایان مسئولیت 18 ساله امامت جمعه شهر جهرم در آیین خداحافظی با مردم این شهرستان شرکت کرد.
9254 /

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار