کد خبر ۶۱۱۲۶۹ ۳۸ بازدید انتشار : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۷

اصفهان| غرب همیشه به دنبال بهانه برای مبارزه با ایران است

چهره‌های تحلیلگر شرکت کننده در کنفرانس بین‌المللی افق نو تأکید کردند: رهبر انقلاب اسلامی در گذشته، حال و آینده درست می‌گویند و چیزی که غرب با آن مشکل دارد جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، کوین برت ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه اصفهان، اظهار داشت: با اقدامات رژیم صهیونیستی، امروز تقریباً هیچ یهودی به جز در ایران و در کشورهای مسلمان باقی نمانده است.

وی افزود: حالا دوباره رژیم صهیونیستی داستان پردازی می‌کند که یهودی‌هایی که قبلاً در کشورهای مسلمان عرب بودند تحت آزار بوده و باید ما به حال این افراد گریه و از آن‌ها دلجویی کنیم.

استاد سابق مطالعات سیاسی و عربی دانشگاه ویسکانسین گفت: زندگی در کنار هم برای یهودیان و مسلمانان در ایران خیلی مهم است و باید حفظ شود چون این نمونه‌ای است که نشان می‌دهد زندگی یهودیان و مسلمانان در کنار هم در صلح و آرامش ممکن است.

وی ادامه داد: در فلسطین هم چنین چیزی ممکن خواهد بود و این برعکس چیزی است که اسرائیلی‌ها مطرح می‌کنند، اسرائیلی‌ها اکنون می‌گویند زندگی مسلمان و یهودی در کنارهم غیر ممکن است ولی نمونه برعکس آن در ایران است و باید این نمونه را به دنیا نشان دهیم.

کوین برت در پاسخ به این سئوال که  جوانان آمریکایی و اروپایی چه بازخوردی از نامه رهبر معظم انقلاب به این جوانان داشتند، گفت: افرادی که این نامه را خواندند بازخورد مثبتی از آن داشتند من همچنین در کتابی این نامه را چاپ کردم، همچنین اکثریت افرادی که این نامه را خواندند برای آن‌ها یک تأثیر مثبتی داشته است.

وی بیان کرد: متأسفانه من به یک اقلیتی از آمریکایی‌ها دسترسی دارم و مخاطبان من بسیار کوچک هستند، بیشتر مردم آمریکا این نامه را نخواندند به این دلیل که بیشتر سران رسانه‌های آمریکا، صهیونیستی هستند و این رسانه‌ها وقتی این مطلب را مطرح نکنند بیشتر مردم آمریکا نمی‌توانند به چنین مطلبی دسترسی داشته باشند.

تحلیل نقش اروپایی‌ها در برجام با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری

حفصه قاره مصطفی درباره تحلیل نقش اروپایی‌ها در برجام با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبریگفت: کشورهای اروپایی نمی‌خواهند برجام منتفی شود صرفاً به دلیل مسائل اقتصادی، ایران را دوست ندارند اما پولی که از بازار ایران به دست اروپایی‌ها می‌رسد را می‌خواهند.

تحلیلگر ارشد مسائل داخلی انگلستان، خاورمیانه و امور مرتبط با مسلمانان و مهاجران شمال آفریقا در اروپا بیان کرد: اما از طرف دیگر سیستم مسائل اقتصادی به گونه‌ای طراحی شده که در عمل حفظ این قرارداد بسیار سخت است به این دلیل که همه شرکت‌های اروپایی باید با بانک‌های ایرانی کار کنند.

وی ادامه داد: اکنون تحریم‌ها به گونه‌ای است که به محض اینکه ببینند منشأ پول از ایران است سریعاً حساب‌ها بلوکه می‌شود و دیگر نمی‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند و در نتیجه الان در اروپا هم شرکت‌ها از کار کردن با ایران بسیار می‌ترسند.

قاره مصطفی تصریح کرد: دولت پول ایران را می‌خواهد و در حال مذاکره است تا برجام ادامه پیدا کند ولی شرکت‌ها ریسک نمی‌کنند و می‌گویند برای ما خطرناک است و احتمال بلوکه شدن پول ما وجود دارد این است که با ایرانی‌ها کار نمی‌کنند.

وی اظهار داشت: دولت اروپا می‌خواهد با ایران توافق داشته باشند اما شرکت‌ها به دلیل استقلال و ترس از بلوکه شدن پول‌ها، نمی‌خواهند با ایران توافق داشته باشند.

تحلیلگر ارشد مسائل داخلی انگلستان، خاورمیانه و امور مرتبط با مسلمانان و مهاجران شمال آفریقا در اروپا گفت: حتی اگر این قرارداد این بار ادامه پیدا کند و فسخ نشود آنقدر از نظر روانی جو ایجاد شده که شرکت‌های اروپایی به هیچ عنوان نمی‌خواهند چنین ریسکی بکنند، حتی اگر همه تحریم‌ها هم برداشته شود به دلیل جوی که ایجاد شده شرکت‌ها حاضر به همکاری با ایران نیستند و این چیزی است که آمریکا می‌خواهد تا ایران نتواند با دنیا کار کند و در حال رسیدن به این هدف خود است.

وی با بیان اینکه نامه رهبر جمهوری اسلامی ایران به جوانان اروپایی و آمریکایی را خواندم گفت: من نامه را خواندم و عالی و جالب بود، پیام صلح آمیزی بود.

قاره مصطفی ادامه داد: اینگونه تصور می‌شود که افراد در اروپا و آمریکا مانند ایرانیان خیلی علم داشته و تحصیل کرده هستند در حالی که در عمل این گونه نیست و عوام خیلی مطلع نیستند.

وی با بیان اینکه به غرب نمی‌توان اعتماد کرد، گفت: رهبر انقلاب اسلامی ایران در گذشته، حال و آینده درست می‌گویند و چیزی که غرب با آن مشکل دارد جمهوری اسلامی ایران است، غرب همیشه به دنبال بهانه برای مبارزه با جمهوری اسلامی ایران است.

این تحلیلگر سیاسی در پاسخ به این سئوال که تحلیل رسانه‌های غربی از حضور مستشاری ایران در سوریه چیست، گفت: رسانه غربی برای حضور قطر و سعودی در سوریه مشکلی نداشت اما وقتی ایران وارد سوریه شد نسبت به آن واکنش نشان دادند، مشکل سوریه باید به دست خود این کشور حل شود و سایرین نباید مداخله کنند.

وی  تصریح کرد: قدرتی که اکنون آمریکا و سازمان ملل دارد به اندازه‌ای زیاد است که بقیه دنیا در برابر آن ضعیف هستند، سایر کشورها برای مدت طولانی در مقابل آن ساکت بوده‌اند اما پیشنهاد من به همه کشورها این است که از سازمان ملل خارج شوند، چون فقط هزینه برده و همه را تحقیر می‌کند.

رسانه‌های غربی به دنبال ارائه چهره دروغین از ایران هستند

جکب کهن نویسنده یهودی و از شخصیت‌های ضد صهیونیست نیز در این نشست گفت: متأسفانه رسانه‌های فرانسه و بیشتر کشورهای اروپایی از 30 سال پیش تاکنون سعی می‌کنند یک چهره دروغین از ایران جلوه دهند نه با اخبار و یا مطالب بزرگ ولی خیلی ظریف و ماهرانه و هوشمندانه با کلمات کوچک مانند، "ایران می‌خواهد اسرائیل را نابود کند" این چهره را نشان دادند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه بیشتر رسانه‌ها تحت تسلط صهیونیست‌ها هستند 80 درصد در این کار موفق بودند و چهره بدی از ایران در تفکر عمومی برای اروپایی‌ها ایجاد کردند.

جکب کهن با اشاره به قدرت رسانه‌ها در اروپا گفت: رسانه‌های اروپایی مطرح می‌کنند که زن ایرانی خیلی محدود است و هیچ حقی ندارد ولی در عمل در ایران زن، یک نقش فعال و مدیر و نقش قالبی دارد که در کشورهای عربی این‌گونه نیست.

وی تصریح کرد: سازمان ملل یک سازمان سیاسی است که قوانین بین الملل در عمل هیچ فایده و معنی ندارد، اگر در این شرایط اسرائیل حمایت آمریکا را داشته باشد هر کاری بخواهد می‌تواند انجام دهد.

نویسنده یهودی و از شخصیت‌های ضد صهیونیست افزود: به عنوان مثال در سال 1968 سازمان ملل دستور قطع اشغال فلسطین را داد اما نتیجه آن را همه دیدیم، نتیجه این است که هیچ اعتماد و ارزشی برای توافق نامه‌های سازمان ملل نمی‌توان قائل شد.

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار