کد خبر ۶۱۱۲۶۸ ۳۸ بازدید انتشار : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۷

همدان|روحیه سازش با دشمن در پیامبر(ص) و ائمه وجود نداشت؛ بی‌عقلی است که تصور کنیم می‌توان با دشمن قدم زد

عضو قرارگاه مرکزی امام حسین(ع) با بیان اینکه پیامبر(ص) و ائمه(ع) اهل سازش با دشمن نبودند، گفت: بی‌عقلی است که تصور کنیم می‌شود با دشمن راه رفت و خندید و اگر در کشتی انقلاب به فرماندهی رهبری همراه شویم، فاصله 25 ساله تا نابودی اسرائیل نزدیک‌تر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، سردار مهدی صدیق در تجمع مردمی حمایت از مسلمانان مظلوم فلسطین که امروز در صحن غدیر امامزاده عبدالله(ع) همدان برگزار شد، اظهار داشت: مسئله فلسطین بحث اشغال یک کشور یا درگیری مردم یک کشور با اسرائیل غاصب نیست بلکه رویارویی با انسان‌های پلیدی است که در برابر انبیا و اولیاء ایستاده و آن‌ها را به شهادت رسانده‌اند.

وی گفت: در زمان پیامبر(ص) هم جریان صهیونیسم در برابر اسلام ایستاده و با خلق و خوی شهوت‌پرستی، اشرافی گری و نژادپرستی، جنایت‌های بسیاری انجام دادند زیرا یهود 200 سال بود که در منطقه مدینه حکمرانی کرده و آنجا را به تصرف خود درآورده بود.

صدیق افزود: آن‌ها اقتصاد و فرهنگ مدینه را در اختیار گرفته و نه‌تنها به اعراب فخر می‌فروختند، بلکه بین آن‌ها اختلاف‌افکنی می‌کردند.

وی بیان کرد: رسول اکرم(ص) پس از ورود به مدینه، سختی‌های بسیاری را تحمل کرده و یهود مشکلات بسیاری برای آن حضرت ایجاد کرد، اما پیامبر گرامی اسلام(ص) هرگز روحیه سازش را دنبال نکرده و با آن‌ها برخورد جدی داشت.

عضو قرارگاه مرکزی امام حسین(ع) مطرح کرد: یهودیان مدینه از همان ابتدا در جریان‌های بنی نظیر، بنی قریظه و قلعه خیبر بر ضد اسلام و مسلمانان توطئه کرده و سپس برای ضربه زدن به اسلام با مشرکان، کفار و اشرافیت مکه هم‌پیمان شدند.

سردار صدیق با بیان اینکه امروز هم همان وضعیت وجود دارد، گفت: امروز همان تفکر از آستین معاویه بیرون آمده و ساده‌لوحی است که تصور کنیم، او مسلمانی منحرف بوده زیرا به صراحت اعلام کرده بود تا زمانی که شعار "محمد رسول‌الله" از مأذنه‌ها شنیده می‌شود، آرام نمی‌نشیند.

وی افزود: دشمنان امروز جهان اسلام و فلسطین از این جنس‌اند و این رویکرد را در برابر بشریت دارند و با همین تفکر، امیرالمؤمنین(ع) و امام مجتبی(ع) را خانه‌نشین کرده و پس از شهادت به پیکر ایشان هم رحم نکردند.

ائمه اطهار(ع) لحظه‌ای با دشمن سازش نکردند

فرمانده سابق سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: آن‌ها در برابر حضرت سیدالشهدا(ع) ایستادند و جنایت‌های زیادی انجام داده و واقعه تلخ عاشورا پدید آمد و هر روز که می‌گذرد بر دسیسه‌هایشان افزوده و نیرنگ‌هایشان بر ضد اسلام ناب محمدی(ص) دقیق‌تر می‌شود.

صدیق با بیان اینکه در زمان زندگی پیامبر(ص) و ائمه(ع) به هیچ‌وجه روحیه سازش و مذاکره وجود نداشت، تصریح کرد: گاه به غلط و برای ایجاد انحراف در جامعه اسلامی و فضای فکری جامعه، بحث تقیه و سازش مطرح‌شده که اشتباه است.

وی مطرح کرد: برخی بر این باورند که امام صادق(ع) تقیه کردند درحالی‌که آن حضرت 10 سال به‌طور زیرزمینی و پنهانی با مشکلات فراوان تلاش کرد تا حکومت اموی که دست‌پرورده همین تفکر بود را رسوا و ساقط کند.

صدیق با اشاره به اینکه ائمه اطهار(ع) لحظه‌ای با دشمن سازش نکردند، تأکید کرد: نمونه آن زندانی شدن امام کاظم(ع) به مدت چند سال در زندان‌های سخت و تحمل شکنجه‌های فراوان است و 11 امام در همین مسیر به شهادت رسیدند.

وی بیان کرد: با مطالعه تاریخ متوجه می‌شویم تفکر یهود در مقطعی از تاریخ هم که یک ابرقدرت جهانی به نام امپراتوری عثمانی ایجاد شد، نتوانستند آن را تحمل کرده و با توطئه و نفوذ به خانه پادشاهان و سرگرم کردن آن‌ها به عیاشی، حکومت عثمانی را نابود کردند.

صدیق اعلام کرد: این اقدامات زمینه سازی شد برای اینکه 70 سال پیش یهودی‌های ثروتمند به کمک انگلستان، املاک اعراب را در فلسطین خریده و سپس مسلمانان را از سرزمین خود بیرون کردند و از این کار هدفی برای خود داشتند وگرنه جزیره یا مناطق مناسبی دیگری در اروپا و آمریکا بود که می‌توانستند یهودیان را در آنجا ساکن کنند.

وی بیان کرد: آن‌ها به دنبال اختلاف‌افکنی بین مسلمانان، نژادپرستی، کشتار بی‌رحمانه و ضعیف کردن اقتصاد کشورهای مسلمانان بوده و متأسفانه مسلمانان در خواب غفلت فرورفته بودند.

عضو قرارگاه مرکزی امام حسین(ع) تصریح کرد: همین سردمداران خائن کشورهای عربی که امروز برای صهیونیست‌ها فرش قرمز پهن می‌کنند، زمانی موردتعدی و ظلم آن‌ها قرارگرفته و آن‌ها تا عمق مصر پیش رفته و مناطقی از لبنان را تصرف کردند.

وی اعلام کرد: نویسندگان یهودی اعتراف می‌کنند، ظلم‌ها و جنایاتی که صهیونیست‌ها در فلسطین انجام دادند، قلب هر انسان را به درد ‌آورده و آن‌ها مسلمانان فلسطینی که در اردوگاه‌ها حضور داشتند را قطعه‌قطعه کرده و جلوی حیوانات انداختند و حتی به بچه‌های در شکم مادران هم رحم نکردند.

صدیق گفت: یهود برای هیچ گروهی ارزش قائل نیست و نه‌تنها با مسلمانان که با مسیحیت هم مشکل داشته و دست پروده آن‌ها، گروه‌های تکفیری، طالبان، القائده و داعش است که نه مسجد می‌شناسد و نه کلیسا و نه شیعه را راحت گذاشته و نه به اهل سنت رحم می‌کند و می‌خواهند تنها خودشان وجود داشته باشند.

برخی از سخن گفتن درباره نابودی اسرائیل نگرانند

وی تصریح کرد: ما با چنین تفکری روبرو هستیم که روش مدیریتی معاویه را در دانشکده‌هایشان تدریس می‌کنند نه اینکه به دنبال تصرف منطقه کوچکی به نام فلسطین باشند و از حضور در این منطقه اهدافی دارند و از مسلمانان جاهر سوءاستفاده کرده و تفکر خود را به آن‌ها منتقل کرده و گروه‌های تکفیری را ایجاد کردند.

عضو قرارگاه مرکزی امام حسین(ع) با بیان اینکه برخی سئوال می‌کنند که چرا گاه در سوریه به داعش مهلت می‌دهید؟ گفت: ما بر اساس تکلیف عمل کرده و تا زمانی که دشمن دست به اسلحه نبرده، دست به اسلحه نبرده‌ایم.

صدیق بیان کرد: اگر امام راحل نبود، امروز ما هم مانند عربستان، مصر و بحرین دچار همین بلاها می‌شدیم و اگر سکان کشتی امن انقلاب پس از امام خمینی(ره) به دست رهبری شایسته سپرده نشده بود باید همین بلاها را تحمل می‌کردیم.

وی با تأکید بر لزوم همیشه هوشیار بودن و توجه به فرمایشات امام(ره) و رهبری افزود: برخی از اینکه درباره نابودی اسرائیل سخن گفته می‌شود، نگرانند درحالی‌که این در شأن امت اسلامی نیست و امام(ره) اسرائیل را غده سرطانی دانسته و مقام معظم رهبری اعلام کردند که اسرائیل تا 25 سال دیگر را نمی‌بیند و مکرر بر نابودی آن تأکید کرده‌اند.

سردار صدیق اعلام کرد: امروز پس از دیدن این همه فجایع و جنایات، تازه متوجه می‌شویم که چرا امام راحل فریاد زدند که علما به داد اسلام برسید و خداوند متعال در آیات قرآن بارها به مکر یهود و نافرمانی آن‌ها از پیامبران اشاره‌ فرموده است.

وی با اشاره به اینکه امروز با صهیونیسم بین‌المللی روبرو هستیم، مطرح کرد: اگر ترامپ به ظاهر دیوانه هست، نقش آفرینی او را اتاق فکر صهیونیسم‌ها تعیین می‌کنند و در شأن ملت ما نیست که تنها اقدام آمریکا را خروج از برجام یا انتقال سفارتش به قدس بدانیم.

شهید همدانی اهل سازش با دشمن نبود

عضو قرارگاه مرکزی امام حسین(ع) تصریح کرد: اگر افرادی چون سردار شهید حاج حسین همدانی روحیه سازش را طلب کرده بود، بیش از 3 سال در منطقه سوریه با آتش و خون زندگی نمی‌کرد.

صدیق گفت: امروز با تأسی به رهبر معظم انقلاب می‌گوییم که فلسطین چون شهید می‌دهد، آگاه و هوشیار است و حق خود را می‌گیرد و اگر افرادی از این مسیر عقب بمانند، ضرر می‌کنند.

وی با اشاره به فرازی از صلوات شعبانیه با عنوان "الفلک الجاریه" افزود: امواج پرتلاطمی که برای ما درست کرده‌اند را جز کشتی امنی که مقام معظم رهبری آن را هدایت می‌کنند، کسی نمی‌توانند تحمل کند و باید در داخل مراقب باشیم وحدت و قدرت و انسجام خود را حفظ کرده و توان نظامی را هم تقویت کنیم.

سردار صدیق با اشاره به مؤلفه‌های قدرت مسلمانان بیان کرد: مهم‌ترین مؤلفه وجود امت جهان اسلام، مؤلفه دوم وجود ولی امر مسلمین و مؤلفه سوم، سر دادن ندای وحدت در جهان اسلام است که امام(ره) بر آن تأکید کردند، هرچند سران برخی کشورهای منطقه با کمال تأسف منابع مسلمانان را در اختیار صهیونیست‌ها قرار داده و آن‌ها منابع را برده و تمسخرشان هم می‌کنند.

وی تأکید کرد: با این وجود، فشاری که امروز بر صهیونیسم در فلسطین اشغالی وارد شده، راهی جز دست زدن به کشتار را برایش باقی نگذاشته زیرا جبهه مقاومت در حال گسترش بوده و در سوریه، لبنان، نیجریه و عراق ایجادشده و آن‌ها را به لرزه انداخته است.

صدیق با بیان اینکه این جریان‌ها نشان‌دهنده به پا خوستن جهان اسلام است، اعلام کرد: امروز در نیجریه شاهد حضور بیش از 12 میلیون شیعه ناب هستیم که رهبر آن‌ها باوجود شهادت 6 فرزندش ایستاده و صهیونیسم از همین تفکر در هراس است.

وی تأکید کرد: باید مراقب توطئه‌های دشمنان باشیم زیرا همیشه سعی می‌کند، مشکل ایجاد کند که نمونه آن حضور داعش در سوریه و عراق است، اما رهبر معظم انقلاب گوشزد کردند که در کنار وقایع سوریه و عراق، مسئله فلسطین نباید فراموش شود.

برخی بی‌دلیل دلواپس هستند/ بی‌عقلی است که تصور کنیم می‌شود با دشمن راه رفت و خندید

صدیق عنوان کرد: امروز علاوه بر نیروهای حزب‌الله، جبهه مقاومت، نیروهای مردمی در عراق، سوریه و یمن ایجاد شده و شاهد شکل‌گیری ارتش اسلامی بین‌الملی هستیم که بسیاری از انسان‌ها را به دور خود جمع کرده و این برای اسرائیل و آمریکا خطرناک است.

وی تصریح کرد: در جایی که رهبر معظم انقلاب به صراحت بر ایستادن پشت سر حزب‌الله تأکید کرده و خواسته شهدا و انسان‌های دلسوز هم مقابله با دشمن است، بی‌عقلی است که تصور کنیم می‌شود با آن‌ها راه رفت، قدم زد و خندید.

صدیق تصریح کرد: این‌ها دلواپس چه چیز هستند؟ حزب‌الله و جبهه مقاومت باید دلواپس باشند که در خط مقدم نبرد قرار دارند، اما نیستند.

وی تأکید کرد: این دلواپسی را از فضای فکری خود بیرون کنید و با امت اسلامی و با رهبری که کشتی انقلاب را در امواج پرتلاطم هدایت می‌کند، همراه شوید که در این صورت می‌بینیم که 25 سال فاصله تا نابودی اسرائیل نزدیک‌تر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از تسنیم، در این تجمع که از طرف دفتر نماینده ولی فقیه در استان و با حضور امت حزب‌الله، مدیر حوزه‌های علمیه استان، فرماندهان سپاه و نیروهای انقلابی برگزار شد، مردم با سر دادن شعار "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" جنایات صهیونیست‌ها را محکوم کرده و با سر دادن شعار "مرگ بر سازشکار" مقاومت در برابر دشمن را از مسئولان خواستار شدند.

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار