کد خبر ۶۰۷۳۷۶ ۹۱ بازدید انتشار : ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۱

آموزش و پرورش با خلاء جدی نیروی نخبه رو به رو است/وزارتخانه استعدادهای برتر را جذب کند

آموزش و پرورش با خلاء جدی نیروی نخبه رو به رو است/وزارتخانه استعدادهای برتر را جذب کند 

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خانه ملت:علیرضا سلیمیبا اشاره به خیز آموزش و پرورش به تغییر مدیران در سال جدید، گفت: آموزش و پرورش با خلاء جدی نیروی نخبه رو به رو است در حالی که باید با طراحی مسیری مشخص استعدادهای برتر را جذب این وزارتخانه کرد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش و پرورش سنگ بنای توسعه کشور را شکل داده است، افزود: متاسفانه هنوز در این رابطه به یک فهم مشترک نرسیده‌ایم به همین دلیل گزینش هدفمند در استخدام‌ها صورت نگرفته و رابطه و لابی اولویت اول بوده و این مسئله در طول زمان به پیشرفت کشور لطمه وارد کرده است ضمن آنکه این رفتارها خلاف عدالت است.

وی تاکید کرد: باید مدیرانی در شان آموزش و پرورش در سمت‌های میانی و عالی این وزارتخانه به کار گرفت اما وزیر تاکنون در این زمینه دست بسته حرکت کرده است.

سلیمی بر تغییر چیدمان و ساختار ذهنی حاکم بر آموزش و پرورش تاکید کرد و افزود: همچنان افراد بازنشسته و مسن در سطوح عالی مدیریتی مشغول به کار هستند اما ادامه این رویه موجب بی‌بهره ماندن آموزش و پرورش از جوانان خوش فکر و نخبه می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای شورای اسلامی با تاکید بر اینکه انتظارات جامعه از آموزش و پرورش تفاوت معنی‌داری نسبت به دوره‌های گذشته یافته و بیش از این ادامه مدیریت‌های سنتی پاسخگو نیست، افزود: اگر وزارتخانه به انتظارات آموزشی و تربیتی پاسخ ندهد، با بحران‌های بیشتری رو به رو خواهد شد./

پایان پیام

 
0

آخرین اخبار