کد خبر ۶۰۶ ۳۶۸ بازدید انتشار : ۱۵ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۴
مدیرعامل خانه مطبوعات استان

آقای استاندار هیچ اقدامی برای رفع مشکلات مالی «نشریات‌محلی» انجام نداده!

مدیرعامل خانه مطبوعات استان :«استاندار لرستان هیچ كمكی به رفع مشكلات مالی مطبوعات محلی نكرده است».

به گزارش هنانیوز به نقل از هومیان؛ دكتر كیانوش رستمی كه مدیرمسئولی هفته‌نامه سیمره را هم بردوش دارد عصر یكشنبه چهاردهم تیرماه بیان داشت:«استاندار قبلی دستور داده بود به ذبی‌حسابی‌های ادارات استان كه طلب مالی نشریات محلی را پرداخت كنند درحالی كه استاندار فعلی استان هیچ‌گونه كمكی به رفع مشكلات مالی نشریات محلی استان نكرده است».

دكتر رستمی افزود:«بدهی‌های مالی ما به چاپخانه‌ افزایش یافته است و حتا وضعیت مالی نشریات به حدی بحرانی است كه ما نمی‌توانیم چاپ منظم داشته باشیم و می‌رود كه نشریات محلی تعطیل شوند».

رستمی تصریح كرد:«از نظر توجه به مشكلات مالی مطبوعات محلی وضعیت ما در دوره استاندار قبلی/ حبیباله‌ دهمرده/ بسیار بهتر از وضعیت فعلی بود».

وی تشریح كرد:«طلبهای مالی نشریات لرستان كه به سال نود و سه و قبل از آن تعلق دارد هنوز پرداخت نشده  و ادارات استان هم یا آگهی به نشریات نمی‌دهند یا با قیمت‌های بسیار نازل آگهی به نشریات می‌دهند و مدام می‌گویند بودجه نداریم».

مدیرعامل خانه مطبوعات استان لرستان ادامه داد:«وضعیت مالی نشریات محلی استان نسبت به دولت قبل بدتر شده است و در حوزه مطبوعات و فرهنگ اتفاق خاصی نیفتاده؛ گویی این بخش اساساً در دولت فعلی تعطیل است!».

دكتر رستمی بیان داشت:«اكثر ادارات اشتراك نشریات محلی را قطع كرده‌اند و استانداری هم تاکنون كمكی برای رفع این مشكل نكرده و حتا تعداد اشتراك‌های نشریات محلی خود را به كمتر از نصف كاهش داده است».

رستمی اظهار داشت:«آقای كورانی‌فر معاون منابع انسانی استاندار قبل از اینكه استعفا كند وعده داد جلسه‌ای برای رفع مشكلات مالی مطبوعات استان برگزار شود اما تاكنون هیچ اقدامی خاصی در این راستا صورت نگرفته».

وی تصریح کرد:«اگر وضعیت به همین‌گونه پیش رود نشریات محلی باید کار خویش را تعطیل کنند».

جلسه‌ای با استاندار داشتیم اما…!

او توضیح داد:«چندی پیش جلسه‌ای هم با آقای استاندار  داشتیم؛ درآن جلسه به جناب آقای بازوند عرض کردم بهتر است دستور بدهید ادارات استان براساس قانون/ آگهی‌های خود را از کانال ارشاد استان به نشریات بدهند ولی تاکنون این تقاضا اجرا نشده است و اتفاق خاصی نیفتاده».

مدیرمسئول هفته‌نامه سیمره ادامه داد:«متأسفانه توان پرداخت هزینه‌های مالی نشریات محلی بسیار پایین آمده است و ما انتظار از دولت تدبیر داریم که نشریات محلی را رها نکند؛ زیرا در استان بخش خصوصی قوی نداریم و درآمد نشریات محلی/ شده است همین آگهی ادارات دولتی که متأسفانه مدام ادارات می‌گویند بودجه نداریم».

اقدام خوب استاندار همدان

دکتر کیانوش رستمی گفت:«براساس اطلاعاتی که بنده دارم استاندار همدان دستور داده است به ادارات که آگهی‌ها فقط از طریق ارشاد استان به نشریات داده شود ولی متأسفانه در استان لرستان/ استاندار تاکنون اقدامی اساسی برای رفع مشکلات مالی نشریات محلی انجام نداده است».

مکاتبه با دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان برای پرداخت مطالبات مالی

دکتر رستمی تشریح کرد:«برای نمونه باتوجه به این‌که بنده مدیرعامل خانه مطبوعات استان هستم مکاتبه کرده‌ام با دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به این علت که متأسفانه مطالبات مالی برخی نشریات محلی را پرداخت نمی‌کند و منتظریم که پاسخ لازم را دریافت کنیم».

ارشاد هم تدبیر خاصی نداشته!‌

رستمی ادامه داد:«حتا اداره فرهنگ و ارشاد استان لرستان که متولی فرهنگ است اقدام خاصی دراین زمینه انجام نداده و  حتا برخی طلب‌های مالی خودش به نشریات محلی را پرداخت نکرده است».

وی توضیح داد:«اگر وضعیت همین‌طوری پیش برود نشریاتی که کار حرفه‌ای می‌کنند باید تعطیل شوند زیرا نه هزینه کافی برای چاپ دارند و نه این‌که پولی در بساط دارند که بتوانند نیروی حرفه‌ای استخدام کنند».

مدیرعامل خانه مطبوعات استان لرستان بیان کرد:«در زمینه اشتراک نشریات محلی چنانچه گفتم اشتراکاتی که ادارات از نشریات محلی می‌گرفتند به سرعت برچیده شده و یا به شدت کاهش یافته است و وضعیت نه بهتر که بدتر شده است».

اخبار مرتبط :
1

آخرین اخبار