کد خبر ۶۰۳۷۳۱ ۲۵ بازدید انتشار : ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۲

پیش بینی ادامه بارش برف و باران در همه نقاط لرستان

خرم آباد - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی استان لرستان گفت: طی امروز و امشب در همه نقاط استان بارش برف و باران وجود دارد و مدل های بارشی در مناطق جنوب شرق و مرکز استان تمرکز بیشتری دارند.

راضیه پیله وران روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طی امروز و امشب برای مناطق سردسیر کوهستانی و ارتفاعات استان براش بصورت برف است و در برخی مناطق نیز سرعت وزش باد بصورت قابل ملاحظه خواهد بود.
وی با بیان اینکه از فردا صبح تا ظهر در برخی نقاط استان شاهد رگبار پراکنده خواهیم بود، گفت: از فردا بعد از ظهر فعالیت این سامانه بارشی بر جو استان کاهش می یابد و درنهایت به طورکامل خارج می شود.
کارشناس اداره کل هواشناسی لرستان افزود: برای امشب شاهد کاهش نسبی دما بین یک تا سه درجه سانتیگراد خواهیم بود و دمای هوا برای امروز بعد از ظهر و فردا بعد ازظهر نیز روند کاهشی دارند اما بتدریج از روز دوشنبه دمای هوا روند افزایشی می گیرد.
وی گفت: الگوهای بارشی نشان می دهند روز دوشنبه و سه شنبه یک سامانه بارشی مدیترانه ای بر جو استان فعال می شود و بارش های خوبی در همه نقاط استان بدنبال دارد.
کارشناس اداره کل هواشناسی لرستان افزود: بیشترین میزان بارش ها طی سامانه بارشی اخیر از روز سوم اسفند ماه تا ساعت 9 و 30 دقیقه روز شنبه پنجم اسفندماه با 37 میلیمتر مربوط به شول آباد و بعد از آن با 33 میلیمتر مربوط به سپیددشت است.
میزان بارش در خرم آباد در همین بازه زمانی 12 میلی متر گزارش شده است.
1920/3022

برچسب ها :خرم‌آباد
0

آخرین اخبار