کد خبر ۶۰۳۶۹۹ ۹ بازدید انتشار : ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۸
بوم گردی فرصتی برای رونق گردشگری؛

تجربه یک زندگی روستایی در اقامتگاه های بوم گردی/تماشای بهار در روستاهای بروجرد

رسیدن بهار نزدیک است، فصلی که طبیعت جلوه دیگری دارد و می توان بهار را این بار در روستایی زیبا تماشا کرد و با سفر به روستا و زندگی چند روزه در اقامتگاه های بوم گردی، یک زندگی ساده را در روستا تجربه کرد.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ و به نقل از بازتاب بروجرد اینجا از هیاهو، دود و دم و ازدیاد خودروها خبری نیست، اینجا روستایی است که زیباترین تصاویر را از طبیعت به تماشا می گذارد، روستایی که بوی باران، کلبه ها و خانه هایی ساده در کنار سرسبزی و صدای رودها خاطره ای به یادماندهی در ذهن انسان می سازد.

 

طلوع آفتاب و غروبش در این روستا رنگ و بوی دیگری دارد، صبح ها صدای پرندگان خوش آواز در کنار رودهای آرام و بوی نان تازه انسان را دوباره شاداب می کند و حس زیبای زندگی را هدیه می دهد، در کنار این همه سادگی، زندگی کردن در این روستا برای چند روز تجربه ای است که بسیاری از گردشگران به دنبال آن هستند.

Image result for ‫بوم گردی بازتاب بروجرد‬‎

در مسیر گلدشت بروجرد که حرکت می کنی، قاب زیبایی از طبیعت را می بینی که سراسر سرسبزی و طراوت است و روستاهایی خوش رنگ و لعاب که هر کدام دنیایی زیبایی و سادگی را در خود جای داده اند، صدای قهقهه های کودکان و بازیهای کودکانه شان دیدنی است، در میان کوچه های روستا هر کسی مشغول کاری است و می توان آرامش را در زندگی آنها به خوبی مشاهده کرد.

 

اما در میان این روستاهای بروجرد یک اقامتگاه بوم گردی در روستای فیال وجود دارد که که دنیایی از زیبایی و سادگی را در خود قرار داده و همه ساله در فصول مختلف خصوصا نوروز و تابستان میزبان گردشگران داخلی و خارجی است، گردشگرانی که با سفر به بروجرد قصد دارند از این همه زیبایی طبیعی بروجرد استفاده کنند.

 

هدف اصلی گردشگران با سفر به این روستاها فرصت و تجربه چند روز زندگی کردن در مکانی ساده و با طبیعی بکر است که این فرصتی است برای جذب گردشگر، روستاهایی که هر کدام دنیایی از طبیعت را دارند ونایی، گلدشت، فیال اما علیرغم این همه ظرفیت و جاذبه طبیعی و روستاهایی زیبا در شهرستان بروجرد تنها یک اقامتگاه بوم گردی وجود دارد.

Image result for ‫بوم گردی بازتاب بروجرد‬‎

همه ساله در ایام نوروز مسافران و گردشگران زیادی به بروجرد سفر می کنند و از جاذبه های تاریخی و طبیعی این شهر بازدید می کنند و با توسعه و رونق در بوم گردی می توان زمینه را برای جذب گرشگران بیشتر فراهم کرد تا علاوه بر معرفی روستاها و جاذبه های طبیعی، از نظر اقتصادی هم درآمدزایی را برای روستائیان به همراه داشته باشد.

 

"حجت اله یارمحمدی" رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: در حال حاضر در شهرستان بروجرد یک اقامتگاه بوم گردی وجود دارد که در سال 94 مجوز این مکان صادر شده اما در حال حاضر متقاضیانی هستند که تمایل به راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی دارند ولی در مراحل طی کردن روند کار بوده و هنوز مجوز دریافت نکرده اند.

 

وی اضافه کرد: اقامتگاه های بوم گردی معمولا در محیط های طبیعی مانند روستاها و مناطق عشایری راه اندازی می شوند و  راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی سبب می شود تا خدمات بیشتری به مسافران و گردشگران ارائه گردد و جاذبه های این شهر بیشتر معرفی شود.

 

یارمحمدی اظهار داشت: بخشی از کار صدور مجوز در اختیار سازمان میراث فرهنگی است و بخشی دیگر مربوط به استعلامات از سایر ادارات است به طوری که باید حدود 11 استعلام طبق قانون گرفته شود تا مجوز برای راه اندازی اقامتگاه صادر گردد.

Related image

به گفته وی اقامتگاه های بوم گردی فرصت مناسبی برای رونق و توسعه گردشگری است و می توان از این ظرفیت برای معرفی آداب و رسوم، فرهنگ، طبیعت و جاذبه های دیگر استفاده کرد و افرادی که تمایل دارند اقامتگاه بوم گردی را راه اندازی کنند می توانند با مراجعه به میراث فرهنگی اقدامات نمایند.

 

به هر حال می توان روزگار بوم گردی را در روستاهای بروجرد پر رونق تر کرد چرا که در روستاهای این شهرستان جاذبه های طبیعی و بکری وجود دارد که فقط باید زمینه را برای حضور گردشگر فراهم کرد.

Image result for ‫بوم گردی تسنیم‬‎

برچسب ها :بروجرد
0

آخرین اخبار