کد خبر ۶۰۳۶۹۷ ۲۹ بازدید انتشار : ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۸
کارشناس پیشگیری از معلولیت های اجتماعی:

۱۳ هزار کودک بروجردی در طرح غربالگری بینایی سنجی معاینه شدند

کارشناس پیشگیری از معلولیت های اجتماعی بهزیستی بروجرد گفت: امسال 13 هزار کودک بروجردی در طرح غربالگری بینایی سنجی معاینه شدند که 800 کودک مشکوک به تنبلی چشم بودند.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ "پارسا" کارشناس پیشگیری از معلولیت های اجتماعی بهزیستی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: طرح غربالگری بینای سنجی همه ساله در بروجرد اجرای می شود که امسال 13 هزار کودک بروجردی در این طرح معاینه شدند.

 

وی اضافه کرد: در این طرح کودکان 3 تا 6 ساله مورد معاینه قرار می گیرند که امسال از 13 هزار کودک معاینه شده 800 کودک مشکوک به تنبلی چشم و بیماری های چشمی بوده و به اپتومتریست ارجاع داده شدند.

 

پارسا اظهار داشت: تعداد کودکان مشکوک به بیماری چشم امسال نسبت به سال گذشته تغییری نداشته اما با شنایی این کودکان روند درمان ادامه دارد تا هر چه سریعتر این کودکان معالجه شوند.

 

به گفته وی تنبلی چشم و دیگر بیماری های چشمی اگر در دوران کودکی شنایی و مورد درمان قرار بگیرند قطعا نتیجه بهتری را خواهند داشت اما درمان این بیمای در سنین بزرگی قطعا سخت تر است.

 

کارشناس پیشگیری از معلولیت های اجتماعی بهزیستی بروجرد تصریح کرد: همه خانواده هایی که کودکان 3 تا 6 ساله دارند ضروری است تا هر ساله کودکان خود را در این طرح معاینه کنند.

 

برچسب ها :بروجرد
0

آخرین اخبار