کد خبر ۶۰۳۶۷۸ ۲۱۰ بازدید انتشار : ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰

چرا فرهنگ استعفا در ایران ضعیف است؟/ ملاحظات سیاسی سد راه استعفاء به موقع مسئولان

به گزارش پایگاه خبری هنا:عضو فراکسیون ولایی مجلس اعتقاد دارد برخی ملاحظات سبب شده تا افراد، مسئولان زیردست خود را از سمتش برکنار نکنند و این د حالیست که اگر بخواهی این موضوع را پیگیری کنی آن را تسویه حساب و انگ سیاسی مطرح می کنند.
 

سید‌ناصر موسوی‌لارگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص علل رواج نیافتن فرهنگ استعفاء در بین مسئولان، گفت: جای تعجب و سوال دارد وقتی فردی مشاهده می کند در جایگاهی قرار گرفته و موفق نیست و در این بین نیز سبب بروز نارضایتی های بسیاری شده اما برکنار نمی شود و استعفاء نیز نمی دهد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: گاهی اوقات در حاشیه افراد مسئول تخلفاتی رخ می دهد که اگر تخلفاتی جزئی‌تر از آن در کشور دیگری رخ می داد، آن مسئول استعفاء می دهد یا استیضاح می شود. به عنوان مثال مشاور رییس جمهوری تخلف می کند و شخص رییس جمهور را استیضاح می کنند.

وی با اشاره به اینکه اگر در کشورمان فردی بخواهد به وظیفه اش برسد و سوال کند، می گویند تسویه حساب سیاسی است، ادامه داد: گاهی اوقات وظیفه نظارتی نمایندگان مجلس مبتنی بر طرح سوال یا انجام تحقیق و تفحص است اما افراد آن را به حاشیه می برند و مسائل دیگری را مطرح می کنند که چون فلانی از فلان گروه است چنین سوالی را مطرح می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بنابراین باید اذعان کرد تا چنین تفکری در کشور وجود دارد که اگر خواستیم حقیقتی را پیگیری کنیم انگ سیاسی بودن را بزنند، به جایی نمی رسیم.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تا وقتی مقام مسئولی مشاهده می کند توانمند نیست اما خودش را  کنار نمی کشد و حتی مافوق وی نیز به دلیل ملاحظات آن فرد را برکنار نمی کند، امور اصلاح و درست نمی شود./

پایان پیام

 
0

آخرین اخبار