کد خبر ۶۰۳۶۵۱ ۱۷۱ بازدید انتشار : ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۹

مدیر انتصابی خودش را پاسخگو نمی‌داند/گاهی مسئولان در موقع حوادث پنهان و محو می شوند

به گزارش پایگاه خبری هنا:عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس با اشاره به اینکه گاهی موقع حوادث مسئولی که باید پاسخگو باشد پنهان و محو می شود، گفت: مسئولانی که ارتباطشان با مردم اندک و با واسطه است خودشان را پاسخگو نمی دانند.

سیداحسان قاضی زاده هاشمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص علل رواج نیافتن فرهنگ استعفا و برکناری مسئولان از سمت هایی که توانایی انجام امورش را ندارند، گفت: به نظر می رسد مردم و افکار عمومی برای چنین مسئولانی مهم نیست.

نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگان خانه ملت به دلیل نمایندگی مردم، مستقیما با جامعه روبرو هستند و حساسیت های مردم را رصد می کنند، اظهار کرد: اما برخی مسئولان که به طور مستقیم با مردم سروکار ندارند یا وزراء، معاونانشان، استانداران و غیره که انتصابی هستند و مشاهده می شود که درب دفاترشان بسته بوده یا ارتباطشان با مردم اندک و با واسطه  است طبعا حساسیت ها نیز برایشان کمتر بوده و به عبارتی خودشان را پاسخگو نمی دانند.

وی ادامه داد: به یاد ندارم که مسئولی بخاطر مردم و جامعه استعفاء داده باشد اما مدیرانی اجرایی که بخاطر فشارهای مختلف استعفاء داده باشد وجود دارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن تاکید بر اینکه برای استعفاء هیچ خلاء قانونی وجود ندارد، تصریح کرد: این مهم در حالیست که گاهی موقع حوادث مسئولی که باید پاسخگو باشد پنهان و محو می شود و برخی افرادی پاسخ می دهند که در مقام پاسخگویی نیستند؛ به عنوان مثال در خصوص حادثه هواپیمای ATR، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هواپیمایی آسمان مسئولیت دارند اما هیچ خبری از آنها نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به اینکه نباید از یاد برد که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حادثه نفتکش سانجی حضور داشت، خاطرنشان کرد: به نظر می رسد آقای وزیر مشاهده کرد که کشتی آنجا غرق شده و بر این اساس احتمالا ترجیح داد در حادثه سقوط هواپیمای آسمان سکوت کند. متاسفانه یکی از اتفاقات جالب این است که برخی از امور بر عهده وزارتخانه ای است که اصولا معلوم نیست آن امور چه ربطی به آنها دارد./

0

آخرین اخبار