کد خبر ۶۰۱۲۳۷ ۲۱۴ بازدید انتشار : ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۸

طرح ترافیک خبرنگاران باید رایگان باشد/ مجمع نمایندگان تهران پیگیر حق جامعه رسانه‌ای

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است خبرنگاران با توجه به درآمد پایین و وظیفه سنگین و مهمی که بر عهده دارند باید بتوانند به صورت رایگان از طرح ترافیک استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خانه ملت:سیده فاطمه ذوالقدر با انتقاد از سهم طرح ترافیک اهالی رسانه و خبرنگاران در لایحه تعیین نرخ عوارض تردد، گفت: با توجه به درآمد پایین خبرنگاران و وظیفه سنگین و مهمی که بر عهده دارند باید بتوانند رایگان از طرح ترافیک استفاده کنند لذا دریافت هزینه بالا از آن‌ها سبب انصراف از خرید این طرح می‌شود که این موضوع آسیب‌های بسیاری را بر سطح کیفی فعالیت‌های رسانه‌ای خواهد گذاشت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قشر خبری ایران بسیار مظلوم بوده و از حداقل امکانات همچون بیمه و حقوق مکفی نیز برخوردار نیستند در حالی که این قشر در کشورهای پیشرفته از شرایط بسیار مناسب برخوردار هستند و جایگاه ویژه‌ای در جامعه دارند.

وی با بیان اینکه شهرداری باید سنت درست سنوات گذشته جامعه خبرنگاری را در رابطه با هزینه دریافتی از آن‌ها بابت طرح ترافیک دنبال کند، افزود: مجمع نمایندگان استان تهران در جلسات خود با اعضای شورای شهر و مسئولان شهرداری این موضوع را مطرح و خواهان احقاق حق جامعه رسانه‌ای خواهیم شد.  

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: درآمد حاصل از افزایش این مقدار نرخ طرح ترافیک برای خبرنگاران مبلغ چندانی نمی‌شود که شهرداری نتواند از آن بگذرد لذا بهتر است با این اقدام موجبات نارضایتی جامعه خبری را فراهم نکرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در چهل و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران در بررسی لایحه تعیین نرخ عوارض تردد در محدوده مرکزی شهر تهران 3 درصد از سهمیه‌ها همراه با 50 درصد تخفیف به خبرنگاران اختصاص یافته است که این موضوع مورد انتقاد جامعه رسانه‌ای واقع شده است./

پایان پیام

 
0

آخرین اخبار