کد خبر ۶۰۱۰۰۶ ۲۲۵ بازدید انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۶

دو توصیه «محمد مطهری» به مسئولان در دهه فجر نه خاطره بگویید؛ نه پروژه افتتاح کنید و نه معضلات رژیم گذشته را بگویید!

با توجه به اوضاع و احوال، بزرگترین هدیه‌‏ای که مسئولان «گذشته» و «فعلی» کشور - در هر رده و در هر دستگاه، وزارتخانه، نهاد و سازمان - می توانند در دهه فجر امسال به مردم بدهند، نه افتتاح پروژه است، نه برشمردن دستاوردهای انقلاب، نه بیان خاطرات ناگفته و نه تشریح معضلات رژیم گذشته.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از تابناک:در ادامه گفتگوها با فرزندان چهره های شاخص و تاثیرگذار انقلاب اسلامی، به سراغ «حجت الاسلام والمسلمین محمد مطهری» رفتیم. او فرزند کوچک و سومین فرزند ذکور استاد شهید مرتضی مطهری بعد از (مجتبی و علی) است که علاوه بر تحصیلات آکادمیک درس حوزوی نیز خوانده و هم اکنون در کسوت روحانیت مشغول به فعالیت است.

 مطهری کوچک که گه گاهی در رسانه ها یادداشت و مطالبی از او منتشر می شود، در پاسخ به پیگیری های ما عنوان کرد که معمولا مصاحبه نمی کند، اما وعده داد که مطلبی را بنا به شرایط روز کشور نوشته و ارسال خواهد کرد.

«محمد مطهری» علاوه بر تحصیلات حوزوی، دارای مدرک دانشگاهی نیز هست؛آنچه در ادامه می خوانید،متن ارسالی حجت الاسلام والمسلمین «محمد مطهری» برای تابناک در آستانه ورود به 40 سالگی انقلاب است.

مسئولان محترم این بار در دهه فجر مردم را با این دو هدیه خوشحال کنند!

* با توجه به اوضاع و احوال، بزرگترین هدیه‌‏ای که مسئولان «گذشته» و «فعلی» کشور - در هر رده و در هر دستگاه، وزارتخانه، نهاد و سازمان - می توانند در دهه فجر امسال به مردم بدهند، نه افتتاح پروژه است، نه برشمردن دستاوردهای انقلاب، نه بیان خاطرات ناگفته و نه تشریح معضلات رژیم گذشته.

* یک هدیه بسیار ارزشمند برای مردم این است که هر کس که در این 39 سال مسئولیت مهم و یا نیمه مهمی بر عهده داشته و یا دارد، «بزرگترین» انتقاد وارد به عملکرد خود را «صریح»، «صادقانه» و «بدون کلی‌گویی» و «به طور مشخص» به اطلاع مردم برساند.

* انتقاد از خود به عنوان یک مسئول، اگر واقعی و منصفانه باشد، قطعا منزلت فرد را نزد جامعه بالا می‌‏برد، غرور نفسانی او را می‌شکند، در دل مردم امید ایجاد می‌کند و زخمهای جامعه را تا حدی التیام می‌بخشد.

* هدیه دوم برگزاری نشست با منتقدان است، البته مشروط بر اینکه انعکاس آن فقط بر عهده اطرافیان و یا رسانه های مورد عنایت نباشد. اصلا چند منتقد منصف را خود آقای مسئول انتخاب کند.

* مردمی که آنقدر به ندرت از مسئولان «تواضع عملی» دیده‌اند که برداشتن نرده میان جایگاه و مردم در نماز جمعه یک شهر را چنین گسترده انعکاس می‌دهند، شدیدا از عبور مسئولان از لااقل یک نرده نفسانی و اعتراف به پاره‌ای اشتباهات استقبال خواهند کرد؛ البته اگر برخی اطرافیان که متخصص تمسک به مصلحت های «من درآوردی» هستند، مانع نشوند.

 مسئول محترم! 
تواضع خود را امروز عملا به مردم اثبات کنید، ممکن است فردا خیلی دیر باشد!

0

آخرین اخبار