کد خبر ۶۰۰ ۴۱۹ بازدید انتشار : ۱۵ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۸

طرح جامع مقابله با مواد مخدر در لرستان تهیه شود

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: طرح جامع مقابله با مواد مخدر در لرستان تهیه شود.

به گزارش هنانیوز به نقل تسنیم، غلام‌رضا آقامیرزایی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان اظهار داشت: تعامل در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر می‌تواند بسیاری از مشکلات کنونی در این حوزه را مرتفع کند.

وی بابیان اینکه خروجی این جلسات تاکنون رضایت‌بخش نبوده است افزود: معضل مواد مخدر و اشاعه آن در جامعه هم‌اکنون به عنوان فراگیرترین مشکلی است که جوامع مختلف با آن دست و پنجه نرم می‌کنند بنابراین رفع آن نیازمند برنامه‌ریزی‌های بلند و کوتاه مدت است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان با اشاره به تولید سریع و آسان مواد مخدر صنعتی توسط سودجویان عنوان کرد: تولید مواد مخدر صنعتی در اماکن مخفی و توسط افراد عامی خطر گسترش آن در جامعه را چند برابر کرده است.

آقامیرزایی ریشه‌کنی مواد مخدر و روان گردها در جامعه را چشم‌انداز ستاد مبارزه با مواد مخدر در کشور برشمرد و تصریح کرد: باید دانست تحقق این مهم کاری سخت و زمان‌بر است که نیازمند برنامه‌ای بلندمدت در راستای ریشه‌کنی آن دارد.

وی بابیان اینکه تاکنون اقدامات بسیاری در مقاطع زمانی مختلف در این راستا انجام‌شده است، افزود: طی سال‌های پس از انقلاب اقدامات مؤثری در این زمینه انجام‌شده است اما خروجی رضایت‌بخشی نداشته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان خاطرنشان کرد: باید دانست تنها راه مبارزه با این پدیده شوم تنها مقابله صرف نیست بلکه تلاش و تعامل دوسویه با نهادهای مرتبط منتج به نتیجه مطلوب می‌شود.

آقامیرزایی با اشاره به وجود 1200 کیلومتر مرز مشترک کشور با بزرگ‌ترین تولیدکننده مواد مخدر دنیا اظهار داشت: تقدیم شهدای بسیاری از نیروی‌های نظامی و امنیتی در راستای مقابله با این پدیده شوم گواه تلاش مجموعه کشور در ریشه‌کنی این پدیده شوم است.

وی تنها راه مقابله با این پدیده را گسترش زمینه‌های پیشگیرانه در کشور دانست و افزود: به رغم عدم موفقیت در حوزه مقابله و درمان، به نظر می‌رسد کاهش تقاضا در عرضه مواد مخدر می‌تواند در این راستا کارآمد باشد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان جامع مدار نمودن مبارزه با مواد مخدر در استان را تقاضا کرد و گفت: رکن اصلی جامعه خانواده‌ها هستند که باید با آموزش‌های لازم در این راستا خود به ابزارهای کمک‌رسان تبدیل شوند.

آقامیرزایی بیان کرد: در بررسی‌های انجام‌شده، بیش از 50 درصد والدین پس از گذشت 5 سال متوجه می‌شوند که فرزندشان معتاد است که این موضوع می‌تواند برای فرزندان بسیار خطرآفرین باشد.

وی افزایش سرانه ورزش شهرستان و استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود و نیز توانمندسازی مناطق حاشیه‌نشین شهر را از اقدامات مؤثر پیشگیرانه در این راستا برشمرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان عنوان کرد: ضرورت دارد با عطاری‌هایی که مبادرت به عرضه داروهای ترک اعتیاد و داروهای دیگر در این زمینه می‌کنند مقابله شود.

اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار