کد خبر ۵۹۹۴۳۱ ۱۲۸ بازدید انتشار : ۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۷

آموزش و پرورش هر سال را با کسری بودجه آغاز می‌کند/ کمبود اعتبارات مانع اجرای نظام رتبه بندی معلمان

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه کسری بودجه آموزش و پرورش مانع اجرای صحیح نظام رتبه بندی معلمان است،گفت: باید اراده‌ای در کشور شکل بگیرد و به فکر صفر کردن بدهی به معلمان باشیم.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خانه ملت:میرحمایت میرزاده درباره وضعیت کسری بودجه آموزش و پرورش و اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان، گفت: اگر آموزش و پرورش بتواند تا پایان سال و طبق برنامه ششم، احکام جدید را صادر و پاداش بازنشستگان و بدهی معلمان را پرداخت کند، می‌تواند بدون کسری وارد بودجه 97 شود اما موکول کردن بدهکاری معلمان به آینده، باعث می‌شود با کسری بودجه روبرو  شود و با این اوصاف آموزش و پرورش نمی‌تواند نظام بسیار مهم رتبه بندی معلمان را عملیاتی کند.

 نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه آموزش و پرورش هر ساله با کسری بودجه سال را آغاز می‌کند بنابراین بدیهی است که  نظام رتبه بندی معلمان به درستی اجرایی نخواهد شد.

 میرزاده با بیان اینکه آموزش و پرورش در اولویت دولت‌ها نیست، ادامه داد: باید اراده‌ای در کشور شکل بگیرد که قبل از ایجاد پروژه‌هایی همچون راه آهن، سد و پروژه عمرانی به فکر صفر کردن بدهی به معلمان باشیم که کل کشور به نوعی مدیون آنها هستند.

این نماینده مجلس افزود: مشکلات کنونی بودجه‌ای آموزش و پرورش  به دولت خاصی تعلق ندارد و ما همواره مشاهده کردیم که آموزش و پرورش در اولویت بودجه‌ای هیچ دولتی قرار نداشته است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بابیان اینکه آموزش و پرورش نهادی درآمدزا نیست؛ تصریح کرد: بسیاری از دستگاه‌های کشور درآمدهایی دارند و براساس آن بدهی و پاداش کارکنانشان را تامین می‌کنند؛ اما آموزش و پرورش نهادی درآمدزا نیست ولی با این حال کمک شده با معافیت حقوق‌های زیر 2میلیون و 300 هزارتومان از مالیات، به آموزش و پرورش کمک شود./

پایان پیام

 
0

آخرین اخبار