کد خبر ۵۹۹۳۰۵ ۳۶ بازدید انتشار : ۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۰

ضرورت پیش بینی اعتبار مناسب در بودجه ۹۷ برای پرداخت پاداش معلمان بازنشسته

 

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خانه ملت: امیر خجسته در نشست علنی امروز (یکشنبه، یکم بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی به وزیر آموزش و پرورش گفت: باید تدبیری برای رفع مشکلات فرهنگیان و بازنشستگان این حوزه صورت بگیرد؛ امروزه مصاحبه های زیادی در خصوص حمایت از فرهنگیان انجام می شود در حالی که باید در فصل بودجه اقدام و عمل مناسب انجام شود.

نماینده مردم فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت باید در لایحه پیشنهادی بودجه اقدام لازم را برای رفع مشکلات فرهنگیان اتخاذ می کرد اما این مهم به خوبی انجام نشده، اظهار کرد: براین اساس مجلس شورای اسلامی باید با اتخاذ تدابیر مناسب زمینه پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان را فراهم کند؛ همانطور که پاداش پایان خدمت در وزارت نفت به موقع پرداخت می شود در آموزش و پرورش نیز باید همین روند طی شود.

وی در تذکر به دولت دوازدهم اظهار کرد: همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018 انتخاب شده است؛ این استان دارای قدمتی 7 هزار ساله و 1800 جاذبه توریستی است اما متاسفانه بودجه لازم برای پیشبرد اهداف در نظر گرفته نشده است.

این نماینده مجلس در تذکر به وزیر اقتصاد و دارایی افزود: هم اکنون بحث مفاسد فراگیر شده و تعارفی هم در این زمینه وجود ندارد اما این در حالی است که برخورد جدی صورت نمی گیرد.

نماینده مردم فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قیمت ارز به طور تدریجی افزایش یافته و از 3500 به 4500 تومان رسیده است، خاطرنشان کرد: به نظر می رسد این اقدام براساس یک برنامه انجام شده تا به رقم 5 هزار تومان برسد و ارز تک نرخی شود؛ براین اساس نباید به مردم بیش از این فشار بیاید زیرا قیمت اقلام و اجناس به تدریج در حال افزایش است و نیاز به اتخاذ تدابیر مناسب است./

پایان پیام

0

آخرین اخبار