کد خبر ۵۹۹۲۴۰ ۱۴۷ بازدید انتشار : ۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۸
عباس‌زاده خبرداد:

برگزاری دوره‌های آموزشی «زندگی به رنگ خدا» در خرم‌آباد و بروجرد

گروه فرهنگی: معاون فرهنگی اوقاف لرستان از برگزاری دوره‌های آموزش سبک زندگی اسلامی با عنوان «زندگی به رنگ خدا» به‌همت اوقاف در امامزاده زیدبن علی(ع) و امامزاده قاسم(ع) در شهرهای خرم‌آباد و بروجرد خبرداد.

حجت‌الاسلام محمدجواد عباس‌زاده، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه لرستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، از برگزاری دوره‌های آموزش سبک زندگی خبرداد و گفت: دوره‌های آموزشی سبک زندگی اسلامی با عنوان «زندگی به رنگ خدا» به‌همت اداره‌کل اوقاف و امور خیریه لرستان در دو امامزاده شاخص استان در حال اجرا است.
وی افزود: در امامزاده زیدبن علی(ع) خرم‌آباد و امامزاده قاسم(ع) بروجرد این دوره برگزار است و در سایر شهرستان‌ها نیز در آینده چنین دوره‌هایی برپا خواهد شد.
عباس‌زاده ادامه داد: این دوره‌های آموزش سبک زندگی در حال حاضر ویژه بانوان است که جهت تشکیل این دوره آموزشی که در قالب 40 ساعت آموزشی برگزار می‎شود، تعدادی از طلاب مدارس علمیه انتخاب شده و در یک دوره آموزشی در قم شرکت کرده و به‌عنوان مربی در این دوره‌ها شرکت دارند.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه لرستان با اشاره به این‌که هر دوره آموزشی با حضور 20 تا 35 نفر برگزار می‌‏شود، گفت: این دوره آموزش سبک زندگی اسلامی شامل تربیت فرزند، ازدواج موفق و تحکیم بنیان خانواده و مهارت‌های فردی است.
عباس‌زاده افزود: بعد از پایان دوره، آزمونی از شرکت‌کنندگان به‌عمل می‎آید و به افرادی‌که نمره قبولی کسب کنند، گواهی‎نامه اعطا می‎شود و می‎توانند به‌عنوان مربی در دوره‌های سبک زندگی اسلامی فعالیت کنند.
وی اضافه کرد: مکاتباتی با دستگاه‌هایی مثل آموزش و پرورش و بهداشت و درمان که تعداد بانوان شاغل در آن‌ها زیاد است انجام گرفته تا نسبت به برگزاری این دوره‌ها اقدام کنند که با توجه به هجمه فرهنگی دشمن و این‌که دشمن خانواده را هدف قرار داده و علاوه‌بر این سبک زندگی اسلامی نیز از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است امیدواریم دستگاه‌ها در برگزاری این دوره آموزشی سبک زندگی با اوقاف همکاری لازم را داشته باشند.

0

آخرین اخبار