کد خبر ۵۹۸۸۶۳ ۱۵۳ بازدید انتشار : ۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۳
هنای اجتماعی

دولت با پرداخت افزایش مستمری به حساب کمیته امداد موافقت کردانتقال ۱۵۷ میلیارد تومان یارانه عمومی مردم به کمیته امداد

رئیس کمیته امداد گفت: دولت افزایش مستمری ۹ ماه گذشته را که به ما قول داده بود واریز کرد بطوری که شب گذشته یک فقره چک به مبلغ ۲۴۷ میلیارد تومان به ما پرداخت شد که ساعت ۱۲ شب به حساب صندوق ولایت امداد واریز کردیم.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از فارس:

 سید پرویز فتاح در مراسم رونمایی از برنامه‌های جدید حوزه اشتغال و خودکفایی گفت: یکی از آمال ما بود که یارانه مددجویان خود را پرداخت کنیم زیرا در برخی از خانوارها سرپرست خانوار زندانی بود و دسترسی خانوار به حساب وجود نداشت.

وی افزود: با تعامل دولت و کمیته امداد این موضوع حل شد و دولت به ما اعتماد کرد به طوری که ۱۵۷ میلیارد تومان یارانه عمومی مردم از سوی سازمان هدفمندی به ما منتقل شد.

فتاح افزود: یک و نیم میلیون خانوار تحت پوشش کمیته امداد از دولت یارانه دریافت می‌کردند که هم اکنون این کار به ما واگذار شد و ما می‌توانیم یارانه حدود ۳ میلیون نفر از مددجویان را پراخت کنیم.

فتاح همچنین گفت: شب گذشته دولت افزایش مستمری ۹ ماه گذشته را که به ما قول داده بود پرداخت کرد. این مستمری از سوی دولت و مجلس تصویب شده بود، در کمیسیون اقتصادی نیز به تصویب رسید و از سوی معاون اول رئیس‌جمهوری ابلاغ شد که شب گذشته یک فقره چک به مبلغ ۲۴۷ میلیارد تومان به ما پرداخت شد که ساعت ۱۲ شب به حساب صندوق ولایت امداد واریز کردیم.

وی گفت: همه نیروهای برنامه‌ریزی و مدیریت کمیته امداد تا صبح بیدار بودند تا این مبلغ به حساب مددجویان واریز شود به طوری تا ساعت ۱۲ و نیم شب حدود۴۰۰ هزار نفر از مددجویان این مستمری را دریافت کردند.

رئیس کمیته امداد از همکاری بانک‌ها با امداد ابراز رضایت کرد و گفت: خوشبختانه در این شرایط حساس اقتصادی بانک‌ها همکاری بسیاری خوبی با ما دارند.

فتاح با اشاره به بودجه ۹۷ کشور اظهار کرد: برای کمیته امداد و بهزیستی کشور مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان تصویب شده که از این مبلغ ۱۴۰۰ میلیارد بودجه کمیته و ۶۰۰ میلیارد بودجه بهزیستی کشور در نظر گرفته شده است، اما به نظر ما بودجه کمیته کم است و به دنبال افزایش بودجه خود تا ۲ هزار میلیارد تومان هستیم.

0

آخرین اخبار