کد خبر ۵۹۷۴۴۱ ۹۶ بازدید انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۹
هنای سیاست

حجت‌الاسلام رئیسی: مردم دست دشمن را در قضایای اخیر تشخیص دادند

تولیت آستان قدس رضوی(ع) با بیان اینکه مردم دلداده به خدا و مؤمن مهمترین مؤلفه قدرت هستند، گفت: مردم دست دشمن را در قضایای اخیر تشخیص دادند.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از تسنیم:

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی ظهر امروز در جمع راهپیمایان 14 دی مشهد در بارگاه منور رضوی(ع) اظهار داشت: در این اجتماع باشکوه که سابقه ندارد در یک هفته دو اجتماع باشکوه با جمعیت بسیار مردمی شکل بگیرد و مردم برای دفاع از دین و ارزش‌ها و انقلاب شکوهمند اسلامی و برای میثاق با ولایت جلوه‌ای از بصیرت و بصیرت‌آفرینی را به‌نمایش بگذارند و حقیقتاً باید با همه وجود شاکر باشیم.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: برخی قدرت نظامی دارند، برخی مهمترین مؤلفه قدرت و امنیتشان وابستگی به قدرت‌های بزرگ است و برخی از نظامات و کشورها ذخایر اقتصادی و مالی را قدرت می‌دانند اما آنچه به‌عنوان مهمترین مؤلفه قدرت می‌توان یاد کرد مردم دلداده به خدا و مؤمن هستند.

رئیسی افزود: از مؤلفه‌های مهم برای قدرت و امنیت ملی می‌توان از جایگاه رهبری و زعامت امت یاد کرد، دوست و دشمن معترفند که صلابت این کشور بعد از 40 سال، مثال‌زدنی است؛ این از مؤلفه‌های امنیت ملی در نظام ما است، از مؤلفه‌های مهم امنیت ملی در کشور روحیه ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی و اهل خطر کردن مردم و به‌ویژه جوانان است.

وی با ابراز اینکه روحیه مبارزه و استقامت و مقاومت در راه هدف ویژگی مردم ما است" گفت: دشمن را هیچ انگاشتن از مؤلفه‌های مهم قدرت و امنیت ملی ما است و در هر عرصه‌ای مردم و جوانان آماده حضور هستند تا با ایستادگی و مقاومت از نظام دفاع کنند.

رئیسی بیان کرد: اعتماد مردم به نظام مهمترین پشتوانه نظام است، اعتماد مردم به نظام دقیقاً همین پشتوانه عظیم هدف دشمن است در فتنه‌های مختلف اعتماد مردم به نظام مورد هدف دشمن است، در فتنه 88 و قبل و بعد از آن ببینید تحلیل‌های دشمن و سخنان آنان را دقیقاً آنچه مورد هدف است همین اعتماد مردم به نظام است این اعتماد مورد هدف دشمن است اما مردم ما، مردم دشمن‌شناس و بابصیرتی هستند و خوب رصد می‌کنند و خیلی خوب دشمن را رصد و دنبال می‌کنند.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه امروز اگر دشمن‌شناسی مردم نبود، دشمنی که از در بیرون رفته بود از پنجره وارد می‌شد اظهار داشت: دشمن به‌دنبال سوء استفاده و موج‌سواری است، یک روز سوار بر رأی می‌شود با این عنوان که "رأی مردم چه شد؟" یک روز سوار بر نان می‌شود؛ نه رأی مردم و نه نان و معیشت مردم دغدغه دشمن نیست بلکه به‌دنبال تسلط دوباره بر ایران است که این نیت پلید را به گور خواهد برد.

رئیسی تصریح کرد: دشمن به‌دنبال جدا کردن مردم از نظام است، دشمن به‌دنبال جدا کردن مردم از مردم و چندقطبی کردن مردم است؛ برنامه دشمن این است که اختلاف‌افکنی کند و کشور را از پیشرفت بازبدارد و رسیدگی به مسائل مردم در حاشیه قرار گیرد و متن، آشوب و ناامنی شود. چه‌کسی است که نداند اگر در کشوری بلوا ایجاد شد رسیدگی به مسئله مردم در حاشیه خواهد رفت؟ توجه به مسئله مردم برای همه مدیران متن است اما دشمن دنبال فرصت است.

وی خاطرنشان کرد: پیروزی جبهه مقاومت اسلامی در عراق و سوریه و برملا شدن فتنه در یمن و تفوق بچه‌های انصارالله در یمن دشمن را خشمگین کرده و دیده دست برتری ایران اسلامی بالا است و به‌دنبال آشوب و فتنه‌گری است، امروز ما در جامعه خود هرگونه پیشرفت و توسعه‌یافتگی، رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی و باز شدن هر گره‌ای را در پرتو انسجام و وحدت ملی و آرامش و امنیت در جامعه می‌بینیم و هر پیشرفتی در گروی وحدت است و بدون انسجام، امکان هیچ اقدامی در این کشور نیست.

وی با اشاره به اینکه نتیجه آشوب و ناامنی بدون تردید برای مردم نیست بلکه برای انحراف از تمرکز کردن بر برطرف کردن مشکلات مردم است گفت: این حیله دشمنان است، مردم عزیز ما دست دشمن را در این آشوب‌ها و ناامنی‌ها می‌بینند و با بصیرت و دشمن‌شناسی و با حضور در صحنه بساط فتنه را مثل فتنه 88 که در 9 دی ماه حضور بابصیرت مردم دور از هر جناح سیاسی و فقط با عشق رهبری و خون شهدا حضور یافتند و امروز با این حضور بساط فتنه جدید که ناامید کردن مردم است جمع شد.

رئیسی ادامه داد: ما از دستگاه‌های امنیتی و قضایی می‌خواهیم ضمن ریشه‌یابی این ناامنی‌ها و آشوب‌ها، با دقت مسائل را پیگیری کنند و ریشه این ناامنی‌ها را بخشکانند و برای همیشه این اقدامات کودکانه را پایان دهند.

وی بیان کرد: چند بار شما دشمنان را تجربه کردید که با ملت ایران نمی‌توان این گونه حرف زد؟ دیروز اعلام کردند ایران تروریست است و امروز از آشوبگران حمایت می‌کنید؟ جوانان ما فساد و استکبار و مستکبران را خوب می‌شناسند و موانعی که شما پای ملت ایران گذاشتید اما با رشادت آن را برداشتند. امروز آشوبگران در هر گوشه و کناری تصور کردند وضعیت و شرایط دیگری رخ داده و خواستند بر موج خواسته‌های مردم سوار شوند، خواسته مردم همواره بوده و هست اما این مشکلات از راه قانونی و با پیگیری و دنبال کردن از راه معقول و قانونی و در چارچوب امنیت برطرف می‌شود. مردم از همان ابتدا فهمیدند این فریاد، فریاد دشمن و روش بدخواهان انقلاب اسلامی است و از همان لحظه اول، فتنه‌گران را در میدان تنها گذاشتند و با بسیج نیروهای مردم به آشوب و ناامنی خاتمه داده شد.

رئیسی با تأکید به اینکه همواره باید بابصیرت در صحنه بود زیرا دشمن دنبال سوء استفاده است اضافه کرد: از دشمن انتظاری جز دشمنی نیست اما همه کسانی که مسائل را رصد می‌کنند باید با هوشیاری و بیداری و اعتمادآفرینی، زمینه سوء استفاده را از میان ببرند.

وی گفت: امروز بهترین راه مبارزه با استکبار و آمریکا، تلاش برای رفع مشکلات مردم است، کار کردن و تلاش کردن و مجاهدت برای باز کردن گره مردم در دستور کار باشد، هر کسی خدمت می‌کند اگر اعتماد عمومی و امید را افزایش دهد بداند کارش در جهت مبارزه با آمریکا و تثبیت نظام اسلامی است و اگر کوچک‌ترین اقدامی در جهت ناکارآمدی صورت بگیرد در جهت خواست دشمن است و هرگونه ایجاد یأس و نومیدی در جهت خواست دشمن است.

رئیسی متذکر شد: باید تلاش کنیم این مؤلفه امنیت و قدرت ملی را که اعتماد عمومی به نظام است افزایش دهیم و این وظیفه همه بخش‌ها است، آنچه از گره‌گشایی وجود دارد در جهت امید بخشیدن به مردم به‌کار گرفته شود، همه دست دشمن را در این قضایا دیدند و همه تلاش کردند به این فتنه جدید خاتمه داده شود و باید تلاش کنیم تا با آمریکا مبارزه عملی کنیم که رهبر بصیرت‌آفرینمان فرمود راهش اقتصاد مقاومتی است و همگان باید در این عرصه فعالیت کنیم.

وی ادامه داد: بودجه 97 امروز در مجلس است، عزیزان نماینده مجلس، هرچه دلالت‌های این قانون بر برطرف کردن محرومیت بیشتر باشد جامعه خرسندتر می‌شود، هرچه مبارزه با فساد را مردم شاهد باشند روز به روز اعتمادشان افزون می‌شود و هرچه تلاش و کارآمدی از بخش‌های مختلف ببینند این حضور بامعنای بیشتر می‌شود. تا میدان فردوسی مشهد گزارش شده حضور پرشور مردم مشهد بوده و ضدانقلاب مشهد و مشهدی و ایران اسلامی را نمی‌شناسد، اینجا مشهد است و جوار مضجع نورانی امام رضا(ع)، مردم عزیزمان در سراسر کشور حضورشان بامعنا است و احساس کردند حضور دشمن را بلافاصله آمدند و نفرت خود را اعلام کردند، 17 هزار شهید توسط منافقان شهید شدند و مردم اینها را می‌شناسند.

رئیسی با اشاره به اینکه این کشور شاهد جنایت سلطنت‌طلبان نیز بوده است گفت: جنایات زیادی صورت گرفت و این حضور، حضور بامعنایی است و معنای آن امید دادن به نیروهای انقلاب و یأس و نومیدی برای آمریکا و منافق و اسرائیلی و همه بدخواهان این کشور است. به‌عنوان خادم مردم از حضور همه عزیزان تشکر می‌کنم.

0

آخرین اخبار