کد خبر ۵۹۷۰۰۶ ۱۱۳ بازدید انتشار : ۱۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۳
هنای سیاسی

مردم مشکلات خود را با نمایندگان در میان بگذارند/ شکل‌گیری اجتماعات خارج از دایره مقررات محکوم است

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به وجود سرنخ‌ اجتماعات غیرقانونی درخارج از مرزهای کشور، گفت: قطعا مجلس اجازه گرانی و افزایش قیمت‌ها را نمی‌دهد لذا نباید با بیگانگان همراه شوند.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خانه ملت:

اکبر رنجبرزادهدر خصوص تجمعات روزهای اخیر مردم شهرهای مختلف در اعتراض به مشکلات اقتصادی و گرانی، گفت: مردم و اعتراضات مردم قابل قبول و شنیدن است و مجدانه باید بدان توجه کرد، مجلس شورای اسلامی نیز از ظرفیت پذیرش انتقادات، مشکلات و مسائل کشور برخوردار بوده و از آنها استقبال می‌کند، لذا فضا برای دریافت اخبار و مشکلات مردم وجود دارد.

مردم مشکلات خود را با نمایندگان در میان بگذارند/ شکل‌گیری اجتماعات خارج از دایره مقررات محکوم است

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم در قالب تشکلات هم می‌توانند انتقادات و مسائل خود را با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در میان بگذارند، تصریح کرد: با این وجود شکل‌گیری اجتماعاتی خارج از دایره مقررات و قوانین داخلی کشور محکوم است، بنابراین مردمی که به دلیل مشکلات معیشتی با این اجتماعات همراه شدند باید خود را از آنها جدا کنند.

وی افزود: متاسفانه ریشه‌های ناپایدار عوامل و حواشی موضوع فتنه هنوز در کشور و خارج از کشور وجود دارد؛ به نوعی که در این میان بر موج نارضایتی اخیر مردم از مسائل معیشتی و اشتغال سوار شده و خود را شبه مردمی نشان می‌دهند که مطالبات به حق خود را پیگیر هستند.

سرنخ‌های اجتماعات خارج از مرزهای کشور است

رنجبرزاده با تاکید بر مراقبت مردم و جوانان، گفت: قطع به یقین سرنخ‌های این اجتماعات خارج از مرزهای کشور است، افرادی که در کشور به حاشیه رفتند نیز با عوامل خارجی همراه شدند تا سرنخ‌های مشکلات معیشتی مردم را به دست گرفته و اجتماعاتی را کف خیابان‌ها شکل دهند بنابراین مردم باید از همراهی کردن با آنها بپرهیزند.

قوای سه گانه آماده هر نوع همکاری با مردم است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: قوای سه گانه به ویژه مجلس شورای اسلامی نیز آماده هر گونه همکاری با مردم است، لذا با توجه به هدف دشن در ایجاد شکاف بین مردم، نباید در جبهه آنها حرکت کرد زیرا به ضرر کشور و تمام ملت است.

راهکارهای اشتغال جوانان در لایحه بودجه 97 پیش‌بینی شده است/ مردم صبور باشند

وی در توضیح راهکار پاسخ به مطالبات مردم، تصریح کرد: اشتغال جوانان از مهم‌ترین مشکلات است که در لایحه بودجه راهکارهایی برای حل آن پیش‌بینی شده است؛ به نوعی که قریب 20 هزار میلیارد تومان اعتبار و 60 هزار میلیارد تومان کار عمرانی پیش‌بینی شده، همچنین تصمیمات و اقدامات انجام گرفته تا تجارت خارجی، صادرات و تولید داخل ارتقا یابد بنابراین مردم باید صبور باشند زیرا به زودی نتیجه این اقدامات را خواهند دید.

مجلس پیگیر کاهش فاصله طبقاتی/ تاکید نمایندگان بر عدم افزایش حقوق مقامات و پردرآمدها

رنجبرزاده تاکید کرد: نزدیکی زندگی مردم به یکدیگر به لحاظ معیشتی از حقوق آنهاست تا فاصله طبقاتی نیز به حداقل ممکن برسد، پیشنهاد مجلس شورای اسلامی نیز در این زمینه عدم افزایش حقوق مقامات و سطوح بالای پردرآمد است بنابراین هم نوع دلسوزی و همراهی وجود دارد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، گفت:  نمایندگان حاضر به کمک رسانی به مردمی هستند که به آنها اعتماد کرده تا به عنوان نماینده ملت در قوه مقننه حضور پیدا کنند، جوانان نباید همراه گروه‌هایی که به دنبال خواب تعبیر نشده خود یعنی خدشه به نظام جمهوری اسلامی هستند، شوند. مسئولان کشور صد در صد در مسیر مردم بوده لذا مردم بدانند در اسرع وقت وضعیت بهبود پیدا می‌کند.

مجلس اجازه گرانی و افزایش قیمت‌ها را نمی‌دهد/ پیش‌بینی حذف یارانه پردرآمدها و اضافه آن به یارانه کم درآمدها

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم، یادآور شد: مجلس اجازه گرانی و افزایش قیمت‌ها را نخواهیم داد، در موضوع یارانه نیز مجدانه پیگیر حقوق فقرا، ضعفا و حتی عدم قطع یارانه افرادی که وضعیت اقتصادی میانه‌ای دارند هم هستیم،  اما افرادی که حقوق های ده میلیونی دارند نباید یارانه نقدی دریافت کنند.

رنجبرزاده با بیان اینکه نمایندگان در تلاشند تا یارانه دهک‌های بالا را به دهک‌های پایین و کم درآمد اضافه کنند، یادآور شد: این موضوعات تدابیر اقتصادی کشور بوده و نیازمند همراهی مردم است، بنابراین باید مراقب جوانان و فرزندان باشند تا گرفتار راه انحرافی نشوند و در میدان دشمن قلم زنی کنند.

تحقق تنش‌های داخلی ایران هدف آمریکایی‌ها بعد از شکست داعش در منطقه/ لزوم تقویت وحدت ملی

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: صهیونیست‌ها، آمریکایی‌ها و دشمنان برای ما مشکلاتی را ایجاد کردند اما ملت ما صبورانه مقاومت کرده است، آمریکایی‌ها نیز در تلاش بودند کشور ما را به وسیله گروه های تروریستی داعش نابود کند اما صلابت جمهوری اسلامی سبب شد تا در پیش از ورود به سرزمین ما سرکوب شوند لذا آمریکایی‌ها بعد از این شکست به دنبال ایجاد تنش‌های داخلی در ایران است بنابراین با اتحاد و وحدت ملی نباید اوضاع کشور را وخیم‌تر کرد. 

0

آخرین اخبار