کد خبر ۵۹۶۹۵۹ ۱۰۲ بازدید انتشار : ۱۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۹
هنای فرهنگی

دولت سهم خود را به صندوق ذخیره فرهنگیان پرداخت نکرده/ وزیر آموزش نظارت ها بر صندوق را افزایش دهد

عضو کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش باید نظارت خود را بر صندوق ذخیره فرهنگیان افزایش دهد، گفت: دولت سهم خود را به این صندوق به طور کامل پرداخت نکرده است.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خانه ملت:

قاسم احمدی لاشکیبا اشاره به عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: عملکرد این صندوق بسیار نامناسب است و اصلا مورد تایید نیست؛ افراد بدون حساب و کتاب و ارائه ضمانت‌نامه از این صندوق برداشت داشته‌اند و پول معلمان زحمت‌کش هدر رفته  است.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بودجه سال 97 ردیفی در نظر گرفته شده است که سهم دولت را برای صندوق ذخیره فرهنگیان مشخص کرده است؛ آنچه اهمیت دارد نظارت بیشتر بر این صندوق است که وضعیت بدتر نشود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتظار ما این است که با تخلفاتی که در این صندوق شده دستگاه قضایی به شدت و سرعت برخورد کند، بیان کرد: جلوگیری از ادامه تخلفات به برنامه‌ریزی  و نظارت‌های دقیق نیاز دارد.

وی ادامه داد: فرهنگیان از این صندوق منفعت چندانی نبرده‌اند در واقع به نسبت پولی که در بانک سرمایه، خود صندوق و شرکت‌های وابسته سرمایه‌گذاری شد می‌توان گفت که سودی کسب نکرده‌اند؛ حدود 50 درصد سهام بانک سرمایه برای فرهنگیان است هم‌چنین در شرکت‌های وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان تمام هزینه‌ها از پرداخت فرهنگیان به صندوق برداشت می‌شود؛ رقمی که توسط فرهنگیان در این صندوق قرار می‌گیرد بسیار بالاست با این وجود آموزش و پرورش سود چندانی از این صندوق نمی‌گیرد و علت آن مدیریت نادرست در این مدت است.

احمدی لاشکی با بیان اینکه بسیاری از شرکت‌های زیرمجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان زیان‌ده هستند، ادامه داد: به طور مثال درآمدهای حاصل از فروش خودروهای خارجی که وارد کردند بسیار کم بود و محل هزینه آنها باید بررسی شود؛ سودده نبودن این شرکت‌ها نشان‌دهنده نظارت ضعیف برعملکرد این صندوق و شرکت‌های زیرمجموعه است غالب این شرکت ها برای معلمان فایده نداشته است.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت سهم خود را به این صندوق به طور کامل پرداخت نکرده است؛ وقتی تحقیق و تفحص در بخشی وجود دارد یعنی در آن قسمت دزدی اتفاق افتاده است اگر کار به صورت سالم و شفاف اجرا شود نیازی به تحقیق و تفحص نیست .

عضو کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش باید نظارت خود را بر این صندوق افزایش دهد، افزود: بسیاری از افرادی که در این صندوق به کار گرفته می‌شنوند با نظر وزیر است و به همین دلیل باید افراد به صورت دقیق و با بررسی انتخاب شوند؛ البته مجلس نیز وظیفه ذاتی خود را که نظارت است را بر این صندوق به درستی انجام می‌دهد./ 

0

آخرین اخبار