کد خبر ۵۹۶۹۱۸ ۱۲۱ بازدید انتشار : ۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۸
فرهنگی

عدم پرداخت حقوق برخی حق التدریس‌ها از مهرماه

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات وفناوری مجلس با بیان اینکه برخی حق التدریس‌ها آموزش و پرورش از مهرماه سال ۹۶حقوق دریافت نکردند از تلاش مجلس برای صفر کردن بدهی آموزش و پرورش به فرهنگیان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خانه ملت:

 سید حمایت میرزاده درباره  وضعیت معیشت معلمان در آموزش و پرورش، گفت: وزرات آموزش و پرورش ملزم شده است که از اول مهرماه سال 97 نظام رتبه بندی معلمان را اجرایی کند اما متاسفانه هیچ مبلغی برای آن درنظر گرفته نشده است.

 نماینده  مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما به دنبال منابع درآمدی برای وزارت آموزش وپرورش هستیم که این وزارتخانه بتواند با کمترین بدهی در سال 97 شروع به فعالیت کند و این امر جزو دغدغه‌های اصلی کمیسیون آموزش و تحقیقات و فناوری مجلس است.

 صفر کردن بدهی آموزش و پرورش به فرهنگیان دغدغه جدی مجلس

وی  ادامه داد: صفر کردن بدهی آموزش و پرورش به فرهنگیان از دغدغه‌های اساسی کمیسیون آموزش،تحقیقات و فناوری مجلس برای سال 97 دراین وزارتخانه است و این در حالی است که اگر  اقدامات کارآمدی در این راستا اتخاذ  نشود به طور  حتم بدهی‌های این وزارتخانه از سال 96 به سال 97 منتقل می‌شود.

 میرزاده افزود: هیچ اولویتی بالاتر از پرداخت بدهی فرهنگیان نیست و این در  حالی است که ما دنبال تامین منابع درآمدی هستیم که بتوانیم  مشکلات آموزش و پرورش ر ا برای  سال 97 مرتفع کنیم.

وی  تصریح کرد: برخی از معلمان در خرداد ماه 95 با زبان روزه اوراق دانش آموزان را تصحیح کردند اما متاسفانه هنوز مطالبات  معلمان در آموزش وپرورش در این زمینه نیز پرداخت نشده است و از همین رو پرداخت حقوق معلمان و ساماندهی وضعیت این اقشار زحمتکش از افتتاح هر سد، خط راه آهن و پروژه‌ای واجب تر است که ما معلمانی داشته باشیم که با انگیزه کافی برای تدریس به دانش آموزان سر کلاس حاضر شوند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات وفناوری مجلس یادآورشد: برخی حق التدریس‌های آموزش و پرورش از مهرماه سال 96 حقوق دریافت نکردند این در حالی است که معلمان با ایثار در حال تدریس هستند./ 

0

آخرین اخبار