کد خبر ۵۹۴۲۵۰ ۴۸ بازدید انتشار : ۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۲
امام جمعه دلوار:

مسئولان در بحث «ته لنجی» شتاب زده و بدون کارشناسی تصمیم نگیرند

بوشهر - امام جمعه دلوار خواستار مساعدت مدیران برای تهیه آینده و ترقی معیشت ملوانان گردید و عنوان کرد: متاسفانه مدیران در بحث ته لنجی شتاب زده و بدون کارشناسی تصمیم می گیرند.

وی اضافه کرد: مهیا سازی مردم برای غیبت حضرت امام وقت (عج) را از امور بزرگ و با ارزش امام حسن عسکری(ع) در دوران امامت ایشان بود؛ بگونه ای که این امام بزرگوار برای زمینه سازی امر غیبت امام زمان(عج)، رابطه مستقیم خود را با شیعیان به دست کم رساند و سازماندهی وکلا را که از وقت امام صادق شروع شده بود قویتر کردن و منسجم کردند و در مجالس و محافل متفاوت بحث غیبت حضرت مهدی موعود (عج) را مطرح می کردند تا مردم اکثر از پیش برای غیبت امام عصر مهیا و مهیا گردند.

امام جمعه دلوار با تبریک ۹ ربیع الاول سالروز شروع امامت حضرت ولی عصر(عج)، گفته بود: فرهنگ غدیر، عاشورا و مهدویت هویت شیعه هست و تمام ضروری هست در انتظار حقیقی باشیم و با تقوا و معنویت زمینه ساز ظهور آن حضرت  باشیم.

وی افزود: شیعیان  در مقابل امام وقت (عج) وظیفه های دارند.

امام جمعه دلوار دنبال کرد: یکی دیگر از وظیفه ها امروز ما  که امام وقت از ما شیعیان متوقع هست، اطاعت بی زیرا و به چه سبب از نائب امام عصر (عج) هست.

وی اظهار کرد: در وقت غیبت کبری امورات مرتبط به امام وقت (عج) از طریق ولی امر مسلمانان و ولی فقیه وقت که نائب آن حضرت هست انجام  می گردد و اطاعت از ولی فقیه وقت در واقعیت همان اطاعت از امام وقت (عج) و بر تمام واجب هست.

لزوم ساماندهی مستقر کردن زلزله زدگان

امام جمعه دلوار با اشاره به ۵ آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به دستور حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸، گفته بود: بسیج یک نعمت هست که ضروری هست شکر آن از خدا باشیم.

وی با اظهار اینکه نیروی از جانب مردم بسیج، انقلاب اسلامی را بیمه کرد و تا هم حالا منشا خدمات بسیاری در تمام عرصه ها برای نظام اسلامی بوده هست، اضافه کرد: برخوردار بودن اخلاص، ایمان، اطاعت پذیری از امام و رهبری و روحیه شهید شدن طلبی از با ارزش ترین خصوصیت های بسیجیان هست.

هیچ نهادی توان ندارد جای بسیج را بگیرد

زاهددوست با تاکید بر اینکه هیچ نهادی توان ندارد جای بسیج را دریافت کند و برکاتی را که بسیج برای جامعه داشته هیچ مجموعه و نهادی توان ندارد برخوردار باشد، افزود: تمام ضروری هست مقدار بسیج را بدانند.

امام جمعه دلوار دنبال کرد: بسیجیان در تمام عرصه ها ابهت و عظمت خود را نشان داده اند، علی رغم رهنمودهای مقام معظم رهبری اگر دشمنان بخواهند توطئه ای بر علیه کشور برخوردار باشند، به طور قطع باخت خواهند خورد.

وی اضافه کرد: توطئه های دشمنان بر علیه انقلاب اسلامی طی چند دهه سابق بی شمار بوده و از هر نوع دستاویز ای برای مبارزه با جمهوری اسلامی ایران بکارگیری کردند اما  اندیشه بسیج همچون سدی اذن زیاده خواهی به دشمنان اسلام را نداده و برخوردار بودن روحیه بسیجی در بین آحاد مردم موجب خنثی شدن توطئه آنها شده هست.

 

وی با اشاره به تقارن باخت داعش با هفته بسیج، اضافه کرد: بسیج از جانب مردم و اعتماد به قدرت های از جانب مردم در قالب حشد شعبی نقش تاثیرگذاری را در نابود شدن داعش ایفا کرد و ثابت گردید که تشکیل بسیج از طریق حضرت امام در سال های اول برتری انقلاب اسلامی  از الطاف خفیه الهی به انقلاب و ملت ایران بوده هست.

زاهددوست با اشاره به احتمال حضور ایادی داعش در بعضی کشورهای اسلامی افزود: یکی از امور زیاد با ارزش برای افرادی که در راه انقلاب و پایداری اسلامی گام بر می دارند نابود شدن و انقراض داعش هست.

یکدلی امت اسلام منتج به برتری جبهه پایداری شد

امام جمعه دلوار اضافه کرد: با یکپارچگیی که بین کشورهای اسلامی سوریه، عراق، افغانستان و ایران تشکیل شد موفق شدند این شجره خبیث را از ریشه برکنند.

آ

 

ته لنجی به نفع مردم ساماندهی شود

امام جمعه دلوار با اشاره به مشکلاتی که پیش روی معیشت مردم (ته لنجی) قرار گرفته، اظهار داشت: این روزها که در ماه ربیع الاول ماه شادی اهل بیت و ایام ریشه کن شدن شجره خبیثه داعش از طریق سپاهیان اسلام قاعدتا مردم ضروری هست شاد و با شادی باشند ولی بر اثر بی تدبیری مدیران امر  شادی را از مردم گرفته و دغدغه زندگانی و معیشت خود دارند.

وی دنبال کرد: هنر مدیران ضروری هست این باشد که خدمتگزار مردم باشند و گره های کور را از زندگانی و معیشت مردم باز کنند و مگر گره انداختن در زندگانی مردم و با بی تدبیری زندگانی مردم را فلج کردن هنر نیست.

زاهددوست اهتمام کرد: مکررا عرض کرده ایم که مسئله ته لنجی ضروری هست یکبار برای همواره به نفع مردم ساماندهی گردد نه اینکه بصورت سلیقه ای، شتابزده و غیر کارشناسی هر از چند هنگامی با نان و زندگانی جمع بسیاری از مردم بازی می کنید.

وی اضافه کرد: هیچکس حق ندارد برای فلج کردن زندگانی و معیشت مردم فرمایشات با ارزش مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه با قاچاق را دستاویز کنند به چه سبب که تمام مردم می دانند دغدغه رهبری معظم انقلاب به طور مستمر زندگی  آبرومندانه و آرامش در زندگانی مردم هست.

امام جمعه دلوار افزود: رهبر انقلاب مکررا منظورشان را از مبارزه با قاچاق بصورت طولانی و حتی مصداقی تعریف فرموده اند؛ بنابراین آن افرادی که امروز در جواب به نگرانی مردم از وضعیت زندگانی پیش آمده اظهار می کنند بحث مبارزه با قاچاق و تاکید رهبری هست این اشخاص دانسته یا نادانسته به انقلاب و جمهوری اسلامی ایران خیانت می کنند.

وی اضافه کرد: از استاندار و مدیران امر من جمله فرماندار تنگستان و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی درخواست می کنم که از این مسئله با این ارزشی که برای مردم دارد و به نان و معیشت مردم برمی گردد با خونسردی از کنار آن نگذرند و لکن هر چه تندتر تکلیف مردم را مشخص کنند.

مدیران در بحث ته لنجی شتاب زده و بدون کارشناسی تصمیم می گیرند و معیشت و زندگانی و نان مردم را در نظر دریافت کنند تا اشخاص بیکار بر بیکاران جامعه افزوده نشود.

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار