کد خبر ۵۹۴۲۳۹ ۴۴ بازدید انتشار : ۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۲

خطیب جمعه بیرجند: برتری بر داعش دستاورد دیانت، رهبری و وحدت است

بیرجند - ایرنا - امام جمعه موقت بیرجند عنوان کرد: برتری جبهه پایداری بر گروه تکفیری داعش دستاورد دست به دست هم دادن سه عنصر دیانت، رهبری و یکپارچگی دوباره هست.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از ایرنا حجت الاسلام محمد مختاری در خطبه های نمازجمعه بیرجند در مصلی المهدی (عج) اضافه کرد: از اوائل پیروزی انقلاب اسلامی هر زمان این سه عنصر با هم هماهنگ گردیدند، پیروزی اکتساب کردیم و امروز در سطح وسیع تری دستاورد داده هست.

خطیب جمعه بیرجند متذکر گردید: عنصر دیانت، ایمان و تقوا از اوائل انقلاب برای ما با اعتبار بوده و حماسه آفریده هست بنابراین دشمن در محیط مجازی تمام سرمایه گذاری خود را بر تضعیف ایمان مذهبی مردم معطوف کرده زیرا عنصر کلیدی پیروزی های ملت ما در داخل و سطح منطقه ایمان و باور به ارزشهای ناب قرآن و اهل بیت (ع) هست که این ضروری هست پایدار قویتر کردن گردد.

حجت الاسلام مختاری سومین عنصر را احداث یکپارچگی دوباره برشمرد و بیان کرد: یکپارچگی همواره میوه شیرین پیروزی را با خود همراه داشته هست یکپارچگی ملت ما، انقلاب را پیروز کرد، یکپارچگی مردم با باورهای مذهبی و در سایه رهبری رهبر انقلابی و آسمانی نبرد را به انتهاء برد و یک وجب از خاکمان را به دشمن ندادیم، تمام پیروزی های 40 سال سابق دستاورد دست به دست دادن باور مردم همراه با یکپارچگی و ایمان آنها بوده هست.
وی گفته بود: امروز اتفاق خوشایندی که در تجربه پیروزی بر داعش افتاد این بود که این یکپارچگی فراملی گردید از لبنان، سوریه، عراق، افغانستان، پاکستان و غیره تمام دوستان اهل بیت متحد شده و زیر پرچم مقام معظم رهبری جمع گردیدند و پوزه استکبار را به خاک مالیدند.
امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: دنیای استکبار حدس کرده بود 30 سال فتنه داعش را در منطقه نگه دارد و کشورهای اسلامی را از بین ببرد ولی مقاومت و مقاومت نه مذاکره علت گردید طی چهار سال فتنه 30 ساله داعش ریشه کن گردد.

وی بیان کرد: تمام ما بالقوه بسیجی و مهیا جانفشانی برای راه اسلام، قرآن و اهل بیت (ع) هستیم.


وی با اشاره به اینکه این پیروزی پیامهای فراوانی دارد بیان کرد: نخستین پیام آن به ملل منطقه، ملل اسلامی و برادران اهل سنت در داخل و بیرون از کشور در آستانه هفته وحدت هست.
حجت الاسلام مختاری اضافه کرد: ملل اسلامی برادران اهل سنت در این 40 سال بویژه در این اموری موخر ضروری هست به مطلوبی دوست و دشمن خود را شناخته باشند، دوست آنها آمریکایی نیست که داعش را به جان مردم مسلمان کشورهای متفاوت انداخت.


امام جمعه موقت بیرجند دنبال کرد: برادران اهل سنت بعد از 40 سال حالا ضروری هست بفهمند دوست حقیقی آنها جمهوری اسلامی ایران ایران و دوستداران اهل بیت (ع) هست، هرجا در دنیای اسلام گره ای بوده از طریق جمهوری اسلامی ایران ایران باز شده، عربستان منحصرا گره بر گره افزوده و به دشمن خدمت کرده هست.
وی متذکر گردید: در آستانه هفته وحدت برادران اهل سنت عاقلانه و مومنانه با دوستداران اهل بیت باشند، ما با اینها یک کانون قرآنی مشترک داریم، محبت اهل بیت یک واجب قرآنی هست که شیعه و سنی قرار می دهند.
وی بیان کرد: بیایید طبق مودت اهل بیت دور هم جمع شویم، گول دشمنان آل سعود را نخورند، در زمین دشمن بازی نکنند به چه علت که این اتفاقات تمام را بیدار کرد و امروز جا دارد دنیای اسلام با این اتفاق مبارک تمام با هم بر علیه کانون غربی و استکباری ایالات متحده و رژیم صهیونیستی و بر علیه ارتجاع عرب متحد گردند تا دنیای اسلام با یکپارچگی و انسجام ریشه دشمن را از جا برکند.
امام جمعه موقت بیرجند اضافه کرد: پیام دوم به دوستان درونی هست که تاکنون دل در گرو دشمن دارند و برای آنها دل می سوزانند و به دنبال این می باشند که خصومت های دشمن مستکبر و وحشی مانند ایالات متحده را با لبخند و مذاکره پاسخ بدهند.
وی بیان کرد: بعضی تاکنون گاهی در محیط مجازی گلایه دارند به چه علت بر علیه آنها شعار می دهیم، این پیروزی یک پیام روشن برای اینها داشت اینکه راه عزت ما قویتر کردن ایمان، وحدت، پشتیبانی و گرد هم آمدن بر کانون ولایت فقیه و پیروی از فرامین رهبری، مقاومت و مقاومت هست نه مذاکره و لبخند، چراکه مذاکره نمی توانست اینگونه داعش را از بین ببرد.
وی بیان کرد: تمام افرادی که داخل می باشند ضروری هست دقت کنند ملت ما اگر شعار فوت بر ایالات متحده می دهند این شعار دستاورد فتنه های آمریکاست نه اینکه به علت این شعار آنها دشمن ما شده اند.
وی بیان کرد: شیعیان بیدار گردند، اگر عزت اسلام، قرآن و انقلاب را قصد داریم تمام ضروری هست با یکپارچگی و وحدت نگذاریم دشمنان لطمهی به ما بزنند، دوستان بیدار و هوشیار باشند تمام موظفیم از فردی که پرچم عزت، عظمت و استقلال شیعه را بر دست دارد پشتیبانی کنیم.
irna.ir/skhorasan
کانال تلگرام: irnabirjand@
*7557*3028*خبرنگار- رقیه محمدی * انتشار- رسول محمدحسنی

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار