کد خبر ۵۹۴ ۲۹۴ بازدید انتشار : ۱۴ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۴
فرمانده سپاه ابوالفضل(ع) خبر داد:

اعزام ۴۳ هزار نفر در قالب اردوهای جهادی به مناطق محروم لرستان

فرمانده سپاه ابوالفضل(ع) لرستان گفت: در سال‎گذشته بالغ بر ۴۳ هزار نفر در قالب اردوهای جهادی یک، سه، هفت و ۱۲ روزه به مناطق محروم اعزام شدند.

به گزارش هنانیوز به نقل ایسنا ، سردار مرتضی کشکولی در جلسه ستاد پشتیبانی از اردوهای جهادی، هجرت و شورای قرارگاه جهاد اقتصادی لرستان، افزود: سپاه خدمت به محرومین را وظیفه‌ای ذاتی می‌داند چراکه اگر جنگ و تحریم نبود، همه وقت، توان و سرمایه خود را در جهت رفع محرومیت‌ها می‌گذاشت.

وی با بیان اینکه خدمات ما خدماتی بی‌منت است و با همکاری دستگاه‌های اجرایی می‌توانیم این توان خود را بیشتر کنیم، اظهار کرد: در سال‏‎گذشته بالغ بر 43 هزار نفر در قالب اردوهای جهادی یک، سه، هفت و 12 روزه به مناطق محروم اعزام شدند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان اینکه 387 تیم خدماتی درمانی اعم از پزشکان متخصص و عمومی نیز به مناطق محروم اعزام شدند، تصریح کرد: 80 شبکه همگام با کشاورز در جهت آموزش کاشت، داشت و برداشت نیز به این مناطق اعزام شدند.

کشکولی اضافه کرد: در راستای کمک به افزایش  تولید و ایجاد امنیت غذایی در یازده عنوان در سال 93 در بحث اقتصاد مقاومتی 14 میلیارد تومان در بخش قرض‌الحسنه داشته‌ایم. با افزایش بودجه امسال سپاه در زمینه اقتصاد مقاومتی و عمرانی در جهت ایجاد دو برابری اشتغال حدود ۳۰ میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شده که با ارائه تسهیلات از سوی بانک‌ها می‌توانیم نتایج بهتری را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه درسال‏‎گذشته وارد عرصه صنعت نشده‌ایم، گفت: امسال با 9 موضوع وارد عرصه صنایع تبدیلی می‌شویم و در تلاش هستیم که با کمک سایر دستگاه‌های اجرایی در راستای ایجاد اشتغال و رفع چهره فقر در استان پیش برویم.

اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار