کد خبر ۵۹۳۷۶۴ ۱۸ بازدید انتشار : ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۹

بازتاب عزیمت رهبر معظم انقلاب اسلامی به منطقه های زلزله زده کرمانشاه در رسانه های چین

پکن- ایرنا- عزیمت رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران به منطقه های زلزله زده کرمانشاه در رسانه های چین من جمله شینهوا خبرگزاری رسمی، تلویزیون مرکزی چین و عده ای دیگر از مراجع خبری من جمله چاینا ارگ و انگلیش نیوز انعکاس پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از روز سه شنبه ایرنا از 'شینهوا' و 'تلویزیون مرکزی چین' ، رهبر معظم انقلاب اسلامی در روند این بازدید خواستار آن شده هست که نهادهای ذی ربط نهایت کوشش خود را برای مساعدت به خانواده های زلزله زده بکار گیرند.
گزارش رسانه های چین بیانگر هست که حضور رهبر ایران در این منطقه موجب شده هست تا ارزش رسیدگی به فاجعه دیدگان زیادتر مورد دقت قرار گیرد.
تارنماهای چاینا ارگ و انگلستان نیوز چین نیز آورده اند رهبر ایران در عزیمت به غرب کشور و منطقه های ذکر شده علاوه بر این با عده ای از خانواده های قربانیان ملاقات کرده و خواستار مساعدت رسانی های زیادتر شده هست.
گزارش ها می افزاید، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران از یاری رساندن به زلزله زدگان تقدیر کرده ولی گفته هست که تاکنون امور فراوانی هست که ضروری هست برای آنان انجام گیرد.
این گزارش ها ادامه می دهد رهبر معظم انقلاب در سرپل ذهاب که بیشترین قربانیان را در زمین لرزه داشته گفته هست با این خانواده ها همدرد هست و درد آنان را حس می کند.
بر اساس اظهار رسانه های چین، رهبر ایران تاکید کرده هست در سراسر کشور مردم به این ماجرا تأکید ورزیده و گفته اند که هرچه در توان برخوردار باشند برای یاری رساندن به زلزله زدگان تعلق می دهند.
این گزارش ها تبیین می کند پیش از این نیز علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و حسن روحانی رییس جمهوری نیز به منطقه های زلزله زده عزیمت کرده و از نزدیک برنامه های مساعدت رسانی را نظارت کرده اند.
رسانه های چین علاوه بر این از اینکه ارتش ایران و سپاه پاسداران توانسته اند با مشارکت مشترک، مساعدت های فراوانی در اختیار زلزله زدگان قرار دهند ، تقدیر کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از ایرنا، از مرکز لرزه نگاری کشوری، زمین لرزه ای به بزرگی 7.3
9، 84
این زمین لرزه در پنج کیلومتری ازگله، 25 کیلومتری جدید آباد، 37 کیلومتری باینگان، 112 کیلومتری سنندج و 122 کیلومتری کرمانشاه روی داد.
آساق**231**1904*شبس*1613*انتشار دهنده: عبدالله غفاری
http://news.xinhuanet.com/english/2017-11/20/c_136766361.htm

برچسب ها :رهبر انقلاب
0

آخرین اخبار