کد خبر ۵۹۳ ۴۸۰ بازدید انتشار : ۱۴ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۸
معاون استاندار لرستان گفت:

هتل ۴ ستاره در بام لرستان ساخته می‌شود

هتل ۴ ستاره در بام لرستان ایجاد می‌شود.

به گزارش هنانیوز به نقل تسنیم، محمد اصلانی عصر امروز در جلسه بررسی وضعیت و ساماندهی پارک جنگلی مخمل‌کوه خرم‌آباد که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: ساماندهی پارک مخمل‌کوه خرم‌آباد یک هدف است که بایستی به آن جامع عمل بپوشانیم بنابراین این هدف زمانی محقق می‌شود که اعتقاد و باور قلبی داشته باشیم.

وی بابیان اینکه اگر اعتقاد داریم استان لرستان باید به مقصد گردشگری تبدیل شود بایستی کمر همت را بیشتر از چیزی که هست ببندیم، افزود: مدیران استان بایستی از حالت بخشی نگری بیرون بیایند و در جهت توسعه صنعت توریسم در لرستان تلاش کنند.

معاون عمرانی استاندار لرستان بابیان اینکه سایر دستگاه‌ها بایستی ورود پیدا کنند، عنوان کرد: مخمل‌کوه خرم‌آباد نیاز به آب دارد که می‌توان از طریق پمپاژ از آب رودخانه استفاده کرد تا سرسبزی این منطقه حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه پارک جنگلی آماده‌ای است که شهرداری بایستی با آغوش باز از این طرح استفاده کرد، بیان کرد: منابع طبیعی در حد ایجاد جنگل می‌تواند در این طرح کمک کند ولی شهرداری باید توان بیشتری روی این موضوع بگذارد بنابراین اگر کار به درستی انجام شود مخمل‌کوه لرستان ظرف مدت پنج سال تبدیل به همان منطقه گردشگری می‌شود که مردم می‌خواهند.

اصلانی بابیان اینکه منابع طبیعی استان باید شرایط بیشتر برای ورود سرمایه‌گذار در بام لرستان فراهم کند، تصریح کرد: با پیگیری و رایزنی‌هایی که انجام شد مقرر شد امروز ساخت هتل چهار ستاره‌ در بام لرستان تصویب شود.

مهرداد بهاروندی، مدیرکل منابع طبیعی لرستان در این جلسه اظهار داشت: پارک مخمل‌کوه خرم‌آباد با 475 هکتار در سال 72 احداث‌شده که سطح جنگل‌کاری آن 90 هکتار است.

وی بابیان اینکه از سال 88 تاکنون با شهرداری خرم‌آباد مکاتباتی انجام شد تا این پارک به شهرداری واگذار شود اما اقدامی انجام نشد، افزود: منابع طبیعی از شهرداری خرم‌آباد انتظار دارد ساماندهی این پارک را متقبل شود و می‌تواند با مالکیت دولت از داده‌های سبک هم استفاده کند.

مدیرکل منابع طبیعی لرستان عنوان کرد: از طرف منابع طبیعی هیچ مشکلی وجود ندارد و تمام امکانات را در اختیار شهرداری قرار می‌دهیم، شهرداری می‌تواند در مواردی که منابع طبیعی می‌خواهد طرح تهیه کند.

عیدی بیرانوند، شهردار خرم‌آباد نیز در این جلسه اظهار داشت: پارک جنگلی مخمل‌کوه خرم‌آباد ظرفیت بسیار خوبی است که اگر احیا شود به قطب گردشگری تبدیل می‌شود.

وی افزود: بحث آب، برق، گاز و آسفالت این منطقه هزینه‌دار و امکاناتی می‌خواهد تا تکمیل شود بنابراین اگر از اعتبارات اداری کمک‌هایی انجام شود شهرداری خرم‌آباد آمادگی دارد این پروژه را تحویل بگیرد.

اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار