کد خبر ۵۹۲۳۱۹ ۷۱ بازدید انتشار : ۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۸
کارشناس آسیای مرکزی خبر داد

حضور بیش از 300 مهاجر کاری تاجیک در صفوف داعش

کارشناس مشکلات آسیای مرکزی بیان کرد: بیش از 300 مهاجر کاری تاجیک که در روسیه مشغول به کار بودند برای حاضر بودن در صفوف داعش به سوریه عزیمت کردند.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «اندری زاخواتاف» کارشناس مشکلات آسیای مرکزی با تبیین به گسترش افراط‌گرایی میان مهاجرین کاری تاجیکستان در روسیه بیان داشت: بیش از 300 مهاجر کاری تاجیک که در روسیه مشغول به کار بودند برای حاضر بودن در صفوف داعش

وی ادامه داد: نمایندگان نهادهای امنیتی تاجیکستان از این مشکل اطلاع دارند و کارشناسان به پی دلائل کار ها شهروندان این کشور می‌باشند.

این کارشناس بیان کرد: شمار چندانی از تاجیک‌های عضو داعش این کارشناس بیان کرد: شمار چندانی از تاجیک‌های عضو جوانان مستقر روستاهای دور بودند.

زاخواتاف تبیین کرد: مبلغان داعش زاخواتاف تبیین کرد: مبلغان میان مهاجرین کاری تاجیک در روسیه و علاوه بر این در شبکه‌های اجتماعی به دستاوردهایی آمدند اما تاکنون سخن در نکته گسترش تند افراط‌گرایی در میان مهاجرین تاجیکستان زود هست.

وی اضافه کرد: مقامات امنیتی تاجیکستان با مشارکت تنگاتنگ همتایان روس خود محل ها ضعف و اشخاص مشکوک را شناسایی کردند.

این کارشناس عنوان کرد: کم شدن حاضر بودن شهروندان تاجیک در داعش مربوط

زاخواتاف با تبیین به کار ها ضروری برای قوی کردن تدابیر امنیتی بیان کرد: برای مقابله مؤثرتر با این پدیده ضروری هست رسانه‌ها مشکلات مربوط

این در وضعی هست که در اواسط ماه اکتبر «البیر این در وضعی هست که در اواسط ماه اکتبر « کرگاناف» مدیر شورای مسلمانان روسیه از تهدیدات متاثر از گسترش افراط‌گرایی میان مهاجرین تاجیک و عدم کوشش تاثیرگذار سفارت تاجیکستان در روسیه خبر داد و بر قوی کردن مشارکت با دولت این کشور اهتمام کرد.

انتهای پیام/ح

0

آخرین اخبار