کد خبر ۵۹۲۳۰۵ ۶۶ بازدید انتشار : ۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۷
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین:

۱.۷ میلیون روادید اربعین صادر شد

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین از صادر کردن ۱.۷ میلیون روادید اربعین خبر داد.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین تبیین کرد: یکی از با ارزش ترین دغدغه های ما امنیت و مستقر کردن زوار در این مرز بوده که طرف عراقی ضروری هست این ابزارها را مهیا کند.

زائران به ارزش گذرنامه خود دقت داشته باشند

سرهنگ مجید صمدی مدیر پلیس کوچ و گذرنامه ناجا هم در اظهاراتی درکنار عرضه سفارش های ضروری به زوار اظهار کرد: زوار به دوران وقت ارزش گذرنامه خود برای گرفتن ویزا دقت داشته باشند؛ در عرف میان الملل طبق مرسوم گذرنامه ضروری هست سه برابر ارزش ویزا برخورداری ارزش باشد ولی در اربعین خلال توافق با طرف عراقی دوران وقت ۴ ماه ارزش گذرنامه از طرف عراق پذیرفته شده هست.

وی اضافه کرد: با دقت به استقرار در مرز مهران خوشبختانه تا کنون نکتهی دیده نشده که ارزش گذرنامه کمتر از ۶ یا ۴ ماه باشد و عودت شده باشد.

سرهنگ صمدی اظهار کرد: اگر زیارت کننده ویزا برخوردار باشد، حتی اگر گذرنامه وی تا ۱۰ روز ارزش برخوردار باشد، از طرف ما و طرف عراقی پذیرفته شده هست.

مجتبی کریمی مدیر گذرنامه و روادید وزارت کارها خارجه ایران هم در این ارتباط اظهار داشت: زائرینی که می خواهند برای ویزا عمل کنند، ارزش گذرنامه شان ضروری هست قطعا ۶ ماه باشد.

لزوم برخوردار بودن ارزش ۶ ماهه گذرنامه

وی با اظهار اینکه ماموران سفارت عراق خیلی چندانی از گذرنامه های با کمتر ۶ ماه ارزش را بازگردانده اند، اضافه کرد: گاه به علت پرازدحامی مدیران عراقی دقت نگاه کمتری به تاریخ گذرنامه دارند و اگر گذرنامه زوار معتبر هست و ویزا را گرفتن کرده اند، توان دارد از مرز بیرون گردند.

کریمی خاطرنشان کرد: اشخاصی که تاکنون عمل به گرفتن ویزا نکرده اند و گذرنامه شان کمتر از ۶ ماه ارزش دارد، قطعا نسبت به تمدید ارزش عمل کنند.

0

آخرین اخبار