کد خبر ۵۹۲۳۰۴ ۷۱ بازدید انتشار : ۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۷

نحوه عرضه خدمات دکتری برای زوار حسینی

گروه شهرستان ها: با ورود زوار اربعین به کشور عراق، عرضه خدمات معالجهی رایگان از طریق هلال احمر ایران به زوار اربعین حسینی(ع) شروع گردید.


اولین سؤالی که در ذهنم تداعی می گردد به چه علت با پرداخت حق بیمه هلال احمر در موقع گرفتن ویزا زوار اربعین رایگان ویزیت نمی گردند، با پرس و جو یکی از مدیران هلال احمر درمانگاه اظهار کرد: خدمات معالجهی در کربلا و نجف منحصرا برای زواری که از طریق حج و زیارت اعزام می گردند و با کاروان های شمسا می باشند، رایگان عرضه می گردد و عرضه خدمات معالجهی برای زواری که به تنهایی و با کاروان هایی آزاد عزیمت می کنند با پرداخت ویزیت و تقبل پرداخت خرج دارو ها محتمل هست و از ششم آبان تا پنج روز بعد از اربعین خدمات معالجهی رایگان خواهد گردید.
ارائه خدمات معالجهی از جنس مالی و رایگان از طریق هلال احمر ایران در کربلا/در وضع تکمیل
دکتر بشیر حبیبی که از اصفهان برای خدمت در این درمانگاه ساکن شده هست، در همین ارتباط به خبرنگار ایکنا اظهار کرد: پزشکانی که در این درمانگاه می باشند با ثبت نام پیشی و اعزام 15 روزه فاقد گرفتن هیچ نوع خرج ای از هلال احمر در وضع خدمت می باشند و خدمات رایگان معالجه برای زوار اربعینی که به تنهایی عزیمت می کنند از هشتم آبان عرضه خواهد گردید.

این دکتر ایرانی اضافه کرد: به علت اینکه خدمات دکتری از حساسیت بالایی سود مند هست و پزشکان عراقی زبان فارسی را نمی دانند و جنس بیماری را در وقت تعریف از طریق مریض ها آگاه نمی گردند توان ندارند خدمات تمام و درستی عرضه بدهند بنابراین از پذیرش مریض ها ایرانی خود داری می کنند.
ارائه خدمات معالجهی از جنس مالی و رایگان از طریق هلال احمر ایران در کربلا/در وضع تکمیل
بعد از دو روز با مریض شدن خودم در کربلا مجددا به این درمانگاه مرکزی هلال احمر مراجعه می کنم تا از حدود دنبال کننده وضع مریض ها باشیم.
شعبان قاسمی، مسئول درمانگاه مرکزی هلال احمر ایران واقع در هتل نجم کربلا با ابراز اینکه خدمات معالجهی از چهارم آبان برای تمام ایرانیانی که به نجف و کربلا عزیمت می کنند در شهرهای زیارتی رایگان شده هست، به خبرنگار ایکنا اظهار کرد: برای عرضه خدمات سیار به غیر از سه مرکز ثابت، 90 دکتر و پرستار از هشتم آبان وارد کربلا می گردند.
وی ادامه داد: یک هزار نفر دیگر با تجهیزات دکتری برای عرضه خدمات دکتری در رشته های مختلف دکتری برای راه 80 کیلومتری نجف به کربلا وارد عراق می گردند که خدمات دکتری را در موکب ها عرضه خواهند داد.

ارائه خدمات معالجهی از جنس مالی و رایگان از طریق هلال احمر ایران در کربلا/در وضع تکمیل
وی اضافه کرد: برای عرضه خدمات معالجهی خوب تر در ایام اربعین 45 دکتر متخصص در بیمارستان های امام حسین(ع)، بیمارستان السفیر و 15 نفر دیگر در بقیه محل ها کربلا ساکن خواهند گردید تا بتوانند خدمات رایگان را به مریض ها و زوار اربعین عرضه بدهند.
مسئول درمانگاه مرکزی هلال احمر ایران در کربلا با تبیین به اینکه در بعضی از نکته ها احتمال سازگاری با بیمارستان های عراقی وجود ندارد و سوی عراقی از پذیرش مریض ها اجتناب می کند، اظهار کرد: تمام کوشش ما این هست که بتوانیم خدمات مناسب دکتری و خدمات قابل قبولی را به زوار حسینی(ع) عرضه بدهیم.


0

آخرین اخبار