کد خبر ۵۹۱ ۵۰۴ بازدید انتشار : ۱۴ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۱
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت:

پرداخت تسهیلات صندوق کارآفرینی ‌به طرح‌های اقتصاد مقاومتی لرستان ‌

تسهیلات صندوق کارآفرینی امید به طرح‌های اقتصاد مقاومتی لرستان پرداخت می‌شود.

به گزارش هنانیوز به نقل تسنیم ، علی آشتاب عصر امروز در جلسه ستاد پشتیبانی از اردوهای جهادی، هجرت و شورای قرارگاه جهاد اقتصادی لرستان که در استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌هایی در مسائل مختلف با بسیج سازندگی داریم.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ کار یک ضرورت است، افزود: در این زمینه هر کجا که نیاز به آموزش و ایجاد امکانات باشد، همکاری می‌کنیم و با هماهنگی فنی و حرفه‌ای در استان، در ارتقاء مهارت‌ها محدودیتی وجود ندارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه در بحث ساماندهی جوانان روستایی و شهری در قالب تعاونی‌ها نیز همکاری لازم را داریم، بیان کرد: از امکانات و اعتبارات مشاغل خانگی و بانک توسعه تعاون می‌توانیم تسهیلاتی را ارائه دهیم.

وی بابیان اینکه حدود 14 میلیارد تومان سهم وزارت کار در نظر گرفته‌ شده است، عنوان کرد: با مشخص شدن سهم استان از اعتبارات شورای عالی اشتغال کشور، تسهیلات را برای بسیج سازندگی مشخص و پرداخت می‌کنیم.

آشتاب تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که با تسهیلات ارزان‌قیمت طرح‌های اقتصاد مقاومتی را حمایت کنیم و در صورت لزوم از تسهیلات صندوق اشتغال کارآفرینی امید نیز می‌توان برای این طرح‌ها استفاده کرد.

حجت‌الاسلام سعید مهدوی امین، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی لرستان هم در این جلسه اظهار داشت: فعالیت‌های سازمان بسیج سازندگی استان در زمینه اشتغال، اقتصاد مقاومتی و بحث فرهنگی مانند احداث خانه‌های عالم و مسجد در مناطق مختلف قابل‌توجه بوده و ما نیز در زمینه فرهنگی با بسیج همکاری داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته پنج‌خانه عالم توسط بسیج سازندگی در لرستان احداث‌ شده است، افزود: بسیج سازندگی استان به‌جای هماهنگ کردن با فرمانداران شهرستان‌ها پیش از احداث این خانه‌های عالم، با سازمان تبلیغات استان هماهنگی‌های لازم جهت ساخت خانه‌های عالم را انجام دهند.

وی عنوان کرد: خیلی از گروه‌های جهادی برای انجام فعالیت‌های تبلیغی در مناطق مختلف استان حاضرشده‌اند و ما نیز آن‌ها را حمایت می‌کنیم.

مهرداد غضنفری، مدیرکل سازمان جهاد کشاورزی لرستان در این جلسه بابیان اینکه تعامل‌ها به‌خوبی در سال 93 اجرایی شد، اظهار داشت: از مهم‌ترین اولویت سازمان جهاد کشاورزی لرستان توجه به دو بخش گلخانه‌ای و شیلات است ولی در زمینه دام و طیور برنامه خاصی نداریم و طرح‌های اقتصاد مقاومتی که در استان بر این اساس باشند را حمایت می‌کنیم.

وی افزود: بحثی که در تنظیم بازار در نظر داریم چهار محصول صادراتی در بخش باغبانی را شناسایی کرده و به این سمت اعتبارت را می‌بریم.

مدیرکل سازمان جهاد کشاورزی لرستان بیان کرد: مرکز آموز علمی کاربردی را از رشته‌های مقطع دار تغییر داده و به سمت آموزش بهره‌برداران سوق داده‌ایم.

اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار