کد خبر ۵۸۹ ۴۰۳ بازدید انتشار : ۱۴ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۸
مدیرکل ثبت‎احوال لرستان:

شهرداری غرس نهال به ازای تولد هر نوزاد را عملی نکرده است

مدیرکل ثبت‎احوال لرستان از اینکه شهرداری مرکز این استان به تفاهم‎نامه‎ی به ازای تولد هر نوزاد، غرس یک نهال عمل نکرده، اظهار نارضایتی کرد.

 

به گزارش هنانیوز به نقل ایسنا، حسین میردریکوندی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تفاهمنامهای با شهرداری خرمآباد در 15 اسفند سال‎گذشته همزمان با روز درختکاری منعقد و مقرر شد در راستای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری و به منظور نهادینه کردن و ترویج فرهنگ درختکاری و متعاقب آن سالمسازی محیط شهری و همچنین تشویق و ترغیب خانوادهها به رشد جمعیت و فرزند بیشتر، ثبت احوال استان با ارسال لیست متولدین هر ماه به شهرداری و تهیه یک اصله نهال توسط شهرداری به‎نام نوزاد تازه متولد شده و کاشت آن در عرصههای قابل کشت در بوستانی با نام "بوستان تولد" غرس کند که تاکنون این تفاهم‎نامه اجرایی نشده است.

وی ادامه داد: همچنین قرار بود شهرداری در بدو تولد نوزاد برای والدین یک پیامک تبریک نیز بفرستد اما متأسفانه به تعهدات عمل نکرده است.

میردریکوندی یادآور شد: این کار فرهنگی را در کشور برای اولین‎بار مطرح کردیم و با استقبال خوبی مواجه شد و امیدواریم شهرداری خرم‎آباد هرچه سریع‎تر این کار را اجرایی کند تا ما سردمدار هر نوزاد یک غرس نهال باشیم.

مدیرکل ثبت‎احوال لرستان در ادامه به صدور کارت هوشمند ملی نیز اشاره کرد و افزود: بستر را فراهم کرده‎ایم و متقاضیان می‎توانند از طریق اینترنت ثبت‎نام کنند و براساس وظیفه‎ای که ثبت‎احوال دارد باید در مدت پنج سال مردم کارت هوشمند ملی را دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی‎که 70 درصد جمعیت کشور کارت هوشمند ملی را بگیرند، باید برای هر کاری از این کارت استفاده شود و کسانی‎که کارت را ندارند بدون شک با مشکلاتی مواجه خواهند شد.

اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار