کد خبر ۵۸۸ ۳۲۲ بازدید انتشار : ۱۴ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۵
نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت:

آبرسانی به روستاها مصداق عمل صالح است/ لزوم مدیریت منابع آب کشور

به گزارش هنانیوز به نقل مهر، آیت الله سید احمد میرعمادی شامگاه شنبه در نشست با کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با تقدیر از عملکرد این شرکت در استان اظهار داشت: بر اساس آمار ها و گزارش های داده شده زحمات مجموعه شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان به مناطق مختلف روستایی و عشایری قابل تقدیر است.

وی با اشاره به اینکه عمل صالح دو رکن دارد کفت: نیت پاک و کار خوب و صحیح از جمله ارکان عمل صالح محسوب می شوند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه اسلام دو مولفه ایمان و عمل صالح دارد عنوان کرد: همچنین عمل صالح مصادیق مختلفی دارد که امروز آبرسانی به مناطق محروم، روستایی و عشایری از مصادیق مهم عمل صالح است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه برخی روستاهای لرستان به لحاظ آب آشامیدنی در مضیقه شدید هستند ادامه داد: در حال حاضر بیشترین همت مسئولان متوجه آبرسانی به شهرها بوده و این در حالیست که به مناطق روستایی کمتر توجه صورت می گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت مدیریت منابع آب در کشور و استان عنوان کرد: در این زمینه باید برنامه ریزی صورت گیرد چرا که اگر در زمینه منابع آبی مدیریت صحیح و برنامه ریزی صورت نگیرد در آینده با چالش جدی آب مواجه خواهیم شد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر لزوم مدیریت منابع آب توسط کارشناسان و مسئولان آب و فاضلاب شهری و روستایی گفت: در این زمینه باید عزم عمومی وجود داشته باشد.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر لزوم شکل گیری بسیج عمومی در زمینه مدیریت منابع آبی کشور و لرستان و تبدیل آن به فرهنگ گفت: همچنین مشارکت مردم در این زمینه و صرفه جویی در مصرف آب نیز باید از سوی مردم در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مردم باید از هدر رفت آب جلوگیری کنند گفت: همچنین مسئولان باید نسبت به موضوع آب توجه ویژه و خاصی داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر لزوم اختصاص اعتبارات لازم برای تامین آب مردم ادامه داد: مسئولان باید توجه به موضوع آب را در اولویت برنامه های خود قرار دهند.

آیت الله میرعمادی همچنین مسئله صرفه جویی در مصرف آب را ضروری دانست و افزود: صرفه جویی در مصرف آب یک وظیفه شرعی است و رسانه ها و صدا و سیما باید نسبت به فرهنگسازی در این زمینه اقدام کنند.

وی همچنین بر لزوم استفاده از سیستم های نوین آبیاری در بخش کشاورزی تاکید کرد.

اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار