کد خبر ۵۸۴۴۷۹ ۱۹ بازدید انتشار : ۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷
معاون استاندار:

معرفی فرصت های سرمایه گذاری راهکار خروج شهرهای سمنان از رکود اقتصادی است

سمنان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان گفت: معرفی فرصت های سرمایه گذاری و بهره گیری از ظرفیت های گردشگری و اقتصادی راهکاری مهم و اساسی برای خروج بخش شهری از رکود اقتصادی و کاهش آمار بیکاری در این استان است.

محمد همتیان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : با ایجاد بسته های فرصت های سرمایه گذاری، فعالان اقتصادی رغبت بیشتری برای سرمایه گذاری در فرصت های فهرست شده استان پیدا می کنند و زمینه توسعه سمنان نیز فراهم می شود.
وی اظهارداشت : ایجاد اشتغال بیشتر و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در جامعه، دیگر مزیت تهیه بسته فرصت های سرمایه گذاری در حوزه شهری است که علاوه بر پیشبرد اهداف توسعه ای، رفاه مردم را به همراه دارد.
وی با بیان این که درچارچوب فعالیت های شهری، اعتبارات و درآمدهای شهرداری ها برای توسعه شهرها بسیار محدود است، خاطرنشان کرد : با ورود سرمایه گذاران و بخش های خصوصی، می توان از ظرفیت این بخش برای پیشرفت شهرها استفاده کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان ادامه داد : سرمایه گذاران در خدمات شهری مانند تجاری، مسکونی و انبوه سازی، می توانند با شهرداری ها مشارکت داشته باشند و این نهاد هم باید از فعالان اقتصادی حمایت کنند.
همتیان اضافه کرد : برای تهیه بسته های فرصت های سرمایه گذاری، تمام شهرداری ها فرصت های شهری خود را که توجیه اقتصادی و فنی برای سرمایه گذار دارد تدوین و برای تشویق سرمایه گذاران معرفی کنند.
وی بیان داشت : از تمام شهرداری های استان سمنان برای تدوین و تهیه بسته های فرصت های سرمایه گذاری درخواست همکاری شده است و 19 شهر سمنان تاکنون برای اجرای این طرح همکاری لازم را داشته اند.
همتیان ادامه داد : شیوه نامه سرمایه گذاری در شهرداری ها تصویب شده است و با استناد به این شیوه نامه، هیچ مشکل قانونی در آینده برای شهرداری ها پیش نمی آید.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان تصریح کرد: تهیه بسته فرصت های سرمایه گذاری، شفاف سازی برای سرمایه گذاران و شهرداری ها به همراه دارد و فرصتی مناسب برای توسعه و گردش مالی بیشتر در حوزه شهری است.
استان بیش از 700 هزار نفری سمنان 20 شهرداری دارد.
7339/6026/
خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد ** انتشار: جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.

0

آخرین اخبار