کد خبر ۵۸۳۸۰۶ ۱۸ بازدید انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۴
معاون فرماندار ایلام:

نفی کالای قاچاق باید به باور و تغییر رفتار عمومی منتهی شود

ایلام - ایرنا-معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ایلام ابراز امیدواری کرد که مبارزه با قاچاق کالا به عنوان یک باورعمومی به ترویج فرهنگ استفاده از کالای داخلی و استفاده نکردن از کالای قاچاق منتهی شود.

به گزارش پایگاه خبری هنا به نقل از ایرنا، مجید کاکی روز یکشنبه در نشست مبارزه با قاچاق کالا اظهار کرد: براساس قرائن و شواهد در نتیجه ارتقا حساسیت و اگاهی مردم و عملکرد خوب نیروی انتظامی و نظارت دستگاه های مرتبط، قاچاق کالا کاهش یافته است.
وی گفت: تقویت نگرش عدم استفاده از کالای قاچاق و استقبال و استفاده از کالاهای داخلی موجب رونق اشتغال و پویایی تولید ملی می شود.
وی یادآور شد: شهرستان مرزی ایلام مشکلی در زمینه ورود غیرمجاز کالا از مرز ندارد و تنها مشکل این حوزه همجواری با استان های دارای قاچاق کالا مانند کردستان و کرمانشاه است که به ایلام وارد می شود.
معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ایلام گفت: سال های گذشته اقدام های خوبی در زمینه قاچاق کالا از جمله کنترل قاچاق دارو، لوازم آرایشی و بهداشتی، نظارت بر فروش لوازم آرایشی بهداشتی در آرایشگاه ها و کنترل باشگاه های بدنسازی شهرستان ایلام انجام شد.
وی افزود: اکنون نیز اجرای طرح ساماندهی دست فروشان، پیشگیری از فروش لوزام آرایشی و بهداشتی غیر مجاز در شهر، کنترل تردد و صدور کارت تردد عشایر برای ورود به مناطق مرزی با همکاری مرزبانی و امور عشایری برای جلوگیری از وقوع خطرات احتمالی در دستور کار قرار دارد.
به اعتقاد معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ایلام دیگر اقداماتی که باید در زمینه مبارزه با قاچاق کالا دراین شهرستان لازم است تشدید فعالیت اکیپ های بازرسی با همکاری تعزیرات حکومتی، اصناف، شهرداری، بهداشت و تولید برنامه های فرهنگی ترویجی برای استفاده از کالاهای داخلی است.
وی به دیگر طرح های حوزه شهری مانند برخورد با اصناف توزیع کننده دام و طیور در حاشیه شهر، برخورد با سد معبر و جایگزینی مکانی برای مستقر شدن دستفروشان توسط شهرداری با رعایت موقعیت اقتصادی و آسیب پذیر بودن آنها و تامین و توزیع سوخت مورد نیاز شهروندان اشاره و تاکید کرد که همه دستگاه ها با جدیت پیگیری اجرای این برنامه ها باشند.
خبرنگار: لیلی خاکی**انتشاردهنده: شهریار حیدری فر
/6034/7180

0

آخرین اخبار