کد خبر ۵۷۹ ۲۵۰ بازدید انتشار : ۱۱ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۳
معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان

عملکرد کارگروه اجتماعی و فرهنگی لرستان باید موجب نشاط جامعه باشد

به گزارش هنانیوز به نقل یافته، سید سعید شاهرخی که در کارگروه اجتماعی و فرهنگی لرستان سخن می‌گفت، از کسب رتبه‌ی سوم این کارگروه در کشور خبر داد و گفت: طی سال گذشته توانستیم در بین استان‌های کشور رتبه‌ی خوبی کسب کنیم و امیدواریم در سال همدلی و همزبانی رتبه‌ی برتر را در این حوزه به خود اختصاص دهیم.
شاهرخی از مدیران ادارات کل بهزیستی و کمیته امداد لرستان و رؤسای کمیته‌های فرهنگی این ادارات قدردانی کرد و ادامه داد: نقش این دو نهاد در کسب رتبه‌ی سوم کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان در کشور پررنگ و اثرگذار بوده است.
وی خطاب به رؤسای کمیته‌های اجتماعی و فرهنگی دستگاه‌های اجرایی لرستان گفت: بخشی عمل نکنید و فقط به وظایف درون دستگاهی خود نپردازید و در همه‌ی زمینه‌ها مشارکت داشته باشید.
معاون سیاسی – امنیتی استاندار لرستان افزود: همچنین رؤسای کمیته‌های اجتماعی و فرهنگی دستگاه‌های اجرایی استان لازم است گزارش عملکرد خود را در اسرع وقت به دبیرخانه کارگروه ارائه دهند.
شاهرخی تصریح کرد: نوع رفتار و عملکرد کارگروه اجتماعی و فرهنگی لرستان باید موجب ایجاد نشاط و امید در بین مردم باشد؛ چرا که آن‌ها سرمایه‌های جامعه محسوب می‌شوند.
 وی، خدمت به مردم را بالاترین خدمت دانست و یادآور شد: مسوولان دستگاه‌های اجرایی لرستان باید وظایف خود را با دقت و جدیت انجام دهند و اعتماد مردم نسبت به خدمتگزاران‌شان را فراهم آورند.
معاون سیاسی – امنیتی استاندار لرستان با تأکید بر اینکه باید افراد را برای شرکت در محافل مذهبی ترغیب و تشویق کرد، یادآور شد: مسوولان دستگاه‌های اجرایی لرستان باید در ماه مبارک رمضان از خانواده‌های نیازمند استان بازدید به عمل آورند و در مرتفع شدن بخشی از مشکلات آن‌ها سهیم باشند.
شاهرخی به آمار جدید اعلام شده توسط مرکز آمار ایران در رابطه با نرخ بیکاری فصل بهار اشاره و اعلام کرد: بر اساس این گزارش، لرستان با ۱۰.۷ درصد نرخ بیکاری به جایگاه پانزدهم جدول رسیده است.
وی، کاهش نرخ بیکاری لرستان را نتیجه شناخت عمیق استاندار از استان و سرمایه گذاری‌های صورت گرفته توسط بخش خصوصی با همکاری اتاق خرم‌آباد دانست و گفت: مدیریت ارشد لرستان با شناخت عمیق از استان، توجه به معیشت مردم و کاهش بیکاری و ارتقاء سرانه درآمد هم استانی‌ها را اولویت کاری خود قرار داده است.
معاون سیاسی – امنیتی استاندار لرستان ادامه داد: این استان جزو استان‌هایی بوده است که در سنوات گذشته همواره رتبه‌ی آخر کشور را در بحث اشتغال داشته است و خوشبختانه بر اساس آمار جدید اعلام شده توسط مرکز آمار ایران شاهد نزدیک شدن به میانگین کشوری هستیم.
شاهرخی در بخش پایانی سخنان خود به قانون و مجازات‌های جایگزین حبس اشاره کرد و اظهار داشت: این قانون باید مورد توجه سازمان‌ زندان‌ها و دستگاه‌های قضایی لرستان قرار گیرد و از همکاری و صمیمیت این دو دستگاه قدردانی می‌کنیم.
سمیه روزبهانی
اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار