کد خبر ۵۷۵ ۲۳۹ بازدید انتشار : ۱۰ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۱

نرخ بیکاری لرستان کاهش یافت

به دنبال اعلام نرخ بیکاری فصل بهار توسط مرکز آمار ایران استان لرستان با نرخ بیکاری ۱۰.۷ درصدی از صدر به میانه جدول آمد.

مطابق آمار جدید اعلام شده توسط مرکز آمار ایران در رابطه با نرخ بیکاری فصل بهار، استان لرستان با ۱۰.۷ درصد نرخ بیکاری پس از سال‌ها صدرنشینی در جدول بیکاران به جایگاه پانزدهم جدول رسید.

این در حالیست که مطابق اعلام مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در این استان طی فصل زمستان گذشته ۱۱.۵ درصد بوده است.

کاهش نرخ بیکاری در لرستان در آمار اعلامی از سوی این مرکز در حالی رخ می دهد که نرخ بیکاری اعلام شده برای لرستان طی بهار سال گذشته ۲۰.۳ درصد بوده که با این تفاسیر شاهد کاهش نزدیک به ۱۰ درصدی نرخ بیکاری در استان بوده ایم.

همچنین در این آمار نرخ مشارکت اقتصادی مردم لرستان در فصل بهار ۳۵.۶ اعلام شده در حالیکه این نرخ در زمستان گذشته ۳۲ و در بهار سال 1393 حدود ۳۲.۱ درصد بوده است.

همچنین استان لرستان در تابستان سال گذشته با کاهش هفت درصدی نرخ بیکاری از رقم ۲۰.۳ درصد در بهار به نرخ بیکاری ۱۳.۳ درصد در تابستان رسید.

روند کاهشی نرخ بیکاری در استان لرستان در حالیست که هوشنگ بازوند استاندار لرستان این موضوع را مرتبط با افزایش سرمایه گذاری در لرستان و احیای ظرفیت های خوابیده استان می‌داند.

به رغم اقدامات موثر انجام شده در لرستان همچنان مردم این استان بیکاری را در صدر مشکلات خود دانسته و ایجاد اشتغال را مهم ترین اولویت و دغدغه لرستان می دانند.

اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار