کد خبر ۵۷۲ ۳۳۳ بازدید انتشار : ۱۰ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۵۳
استاندار لرستان

افزایش اعتبارپروژه راه آهن خرم آباد

استاندار لرستان با اشاره به پیگیری استانداری و نمایندگان خرم آباد برای افزایش اعتبارات پروژه راه آهن خرم آباد، گفت: بیشتر مشکل اجرای این پروژه مربوط به تملک اراضی مسیر است.

به گزارش هنا نیوز و به نقل از خبرگزاری  مهر، هوشنگ بازوند ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از پروژه راه آهن دورود - خرم آباد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شش ماه پیش همراه با نمایندگان مردم خرم آباد در مجلس از این پروژه بازدید کردیم، اظهار داشت: از پروژه های ملی استان هر شش ماه یک بار بازدید می کنیم.

وی با بیان اینکه گرچه روند اجرای پروژه راه آهن دورود - خرم آباد مناسب نیست اما در شش ماه اخیر پیشرفت خوبی داشته است، تصریح کرد: به خصوص در بحث تونل سازی پروژه اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه کارگاه های پروژه نیز علی رغم اینکه وضعیت اعتبارات عمرانی مطلوب نیست فعال هستند، گفت: همه کارگاه های عمرانی استان علی رغم کمبود اعتبارات فعال هستند که جای تشکر دارد.

بازوند با بیان اینکه پروژه راه آهن دورود – خرم آباد به طول ۱۱۴ کیلومتر در حال اجرا است، تصریح کرد: وجود تعداد زیادی تونل در مسیر پروژه کار را سخت کرده است.

وی با تاکید بر اینکه احداث این راه آهن نقش موثری در توسعه استان به خصوص شهر خرم آباد خواهد داشت، افزود: مردم نیز مشتاق هستند از روند پروژه اطلاع پیدا کنند چراکه اجرای این راه اهن سالهاست که مطرح است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه این پروژه در مدت زمان ۴۸ ماه اجرایی می شود که البته اجرایی شدن آن مستلزم تخصیص اعتبارات لازم است، اظهار داشت: اعتبارات این پروژه از سه محل فروش سهام، درآمد عمومی دولت و ماده ۱۸۰ تامین می شود.

بازوند با بیان اینکه اعتبارات مروبط به فروش سهام به تدریج اختصاص پیدا می کند، تصریح کرد: اعتبارات حوزه درآمدهای عمومی دولت این پروژه دچار مشکل است.

وی با تاکید بر اینکه بیشتر میزان اعتبار پروژه صرف تملک اراضی در مسیر راه آهن شده است، افزود: با کمک نمایندگان شهر خرم آباد به دنبال افزایش میزان اعتبارات پروژه هستیم.

استاندار لرستان بیشتر مشکل اجرایی پروژه راه آهن دورود - خرم آباد را تملک اراضی در مسیر آن دانست.

اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار