کد خبر ۵۶۵ ۳۰۸ بازدید انتشار : ۷ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۱
رئیس پلیس‌راه لرستان

مرکز پایش تصویری پلیس‌راه لرستان افتتاح شد

حدود 18 مرکز پایش تصویری در محورهای استان فعال است.

به گزارش هنانیوز به نقل از تسنیم؛ سرهنگ مرتضی چغلوند، در رابطه با نظارت تصویری در محورهای مواصلاتی لرستان، اظهار داشت: حدود 18 مرکز پایش تصویری در محورهای استان فعال است.

وی با بیان اینکه تعداد قابل‌توجهی از دوربین‌های نظارتی در سطح معابر راه‌اندازی و فعال است، افزود: طی هفته گذشته مرکز پایش تصویری در قرارگاه پلیس‌راه استان افتتاح  شد.

رئیس پلیس‌راه لرستان عنوان کرد: با افتتاح مرکز پایش تصویری، حوزه عملکرد نظارتی وسیع‌تر و کنترل پلیس بر جاده‌ها بیشتر می‌شود بنابراین استفاده از سیستم پایش تصویری این امکان را دارد که ضریب احساس ایمنی را افزایش دهد چراکه با این اقدام نظارت بر جاده‌ها  به‌طور لحظه‌ای رصد می‌شود.

وی بیان کرد: حوادث غیرمترقبه مانند سیل، آتش‌سوزی، برف، کولاک و راه‌بندان از طریق این دوربین‌ها قابل‌مشاهده است و با سرعت بیشتری می‌توان در جهت رفع آن‌ها اقداماتی انجام داد.

چغلوند تصریح کرد: پیشنهاد داده‌ایم در محور شازند و کوهدشت که دو نقطه حادثه‌خیز استان هستند، دو پاسگاه ایجاد شود که امیدواریم مسئولان امر موافقت و در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: تصادفات جاده‌ای در سه‌ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد کاهش‌یافته است.

رئیس پلیس‌راه لرستان ضمن تشکر از فرمانده انتظامی لرستان در رابطه با اقدامات انجام‌شده جهت کاهش تصادفات جاده‌ای در فصل تابستان، گفت: گشت‌های پاسگاه‌های انتظامی با همکاری پلیس‌راه با تجهیزات لازم در نقاط حادثه‌خیز استان مستقرشده‌اند.

وی بابیان اینکه پلیس‌راه لرستان در فصل تعطیلات از تمام تجهیزات خود در راستای کاهش تصادفات جاده‌ای استفاده می‌کند، اظهار داشت: با تعاملات و جلساتی که با مدیرکل پایانه‌ها و اداره راه داشته‌ایم نقاط حادثه‌خیز استان با کمترین زمان و هزینه ممکن شناسایی می‌شوند.

چغلوند افزود: با طرح‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت سعی می‌شود نقاط حادثه‌خیز استان را حذف و با انجام بازدیدهای میدانی و جاده‌ای برای این نقاط تصمیم‌های کارشناسی و عملیاتی گرفته شود و تمام  دوربین‌های سطح تخلف خودروها در این نقاط فعال است.

وی در رابطه با پرترددترین محورهای مواصلاتی استان، عنوان کرد: محورهای اسلام‌آباد- زانوگه، شازند- ازنا و بروجرد تا سه‌راهی دورود و تا آزادراه پل زال پرترددترین محورهای استان است.

اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار