کد خبر ۵۶۳ ۳۵۶ بازدید انتشار : ۷ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۹
با استعفای برخی چهره های سیاسی

زنگ انتخابات در کوهدشت به صدا درآمد/ ادامه ی تلاش ها برای ائتلاف

مباحث و فعالیت های انتخاباتی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که بناست توأم با انتخابات مجلس خبرگان رهبری برگزار شود همچون ادوار گذشته این بار نیز در شهرستان کوهدشت پیشتر از سایر نقاط استان لرستان رنگ و رو گرفته است.

به گزارش هنا نیوز به نقل از کشکان؛ در حالی که زمزمه هایی مبنی بر تلاش فعالان سیاسی دو جریان اصلاح طلب و اصول گرا برای ائتلاف به گوش می رسد، با استعفای علی کورانی فر، اعلام حضور علی امامی راد و برخی افراد دیگر عمدتاً منتسب به جریان اصلاحات وضعیت به گونه ای دیگر رقم خورده است.

نشست فعالان سیاسی اصلاح طلب شهرستان در منزل یکی از فرهنگیان اصلاح طلب شهرستان با حضور محمد رضایی و فرج اله مؤمنی نیز نتوانسته برون رفتی به نام ائتلاف برای این جریان در بر داشته باشد. مؤمنی در این جلسه ائتلاف را منوط به ابراز تمایل و همراهی از ناحیه اسماعیل دوستی به عنوان لیدر جریان چپ به اصطلاح اعتدال گرای کوهدشت دانسته است. دوستی نیز با این استدلال که ملکشاهی اعتدال گرا و حامی دولت است، تا کنون قاطعانه به عنوان حامی پشت سر نماینده ی فعلی شهرستان ایستاده است.

در میان جریان اصولگرای شهرستان نیز تا کنون «ائتلاف» به معنای واقعی خود شکل نگرفته و آن چه فعالان این طیف بر زبان می رانند تا کنون جامه ی عمل به خود نپوشیده است. نه امامی راد به نفع شیخ علی شاهرخی قبادی کنار زده و نه تا کنون شیخ اصولگرایان در این رابطه اظهار نظری کرده است.

به نظر می رسد تعدد کاندیداهای جریان اصلاح طلب این دوره بیشتر بوده و برای فهم اینکه رقیبان اصلی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این شهرستان چه کسانی هستند باید مدتی دیگر صبر نمود.

تا کنون در کنار الهیار ملکشاهی، علی کورانی فر، علی امامی راد، علی شاهرخی قبادی و علی محمد سوری لکی به عنوان کاندیداهای سنتی انتخابات مجلس شورای اسلامی در کوهدشت، زمزمه ی کاندیداتوری اشخاصی چون حجت الاسلام مبلغی، فرج اله مؤمنی، محمد محمدی آزادبخت، طهماسب علیپور، مصطفی آزادبخت، یونس امرایی، فردین گراوند، حمزه فیضی و حجت الاسلام سیامک رشیدیان نیز به گوش می رسد.

 

 

1

آخرین اخبار