کد خبر ۵۴۸ ۱۲۲ بازدید انتشار : ۴ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۴

«پنجره واحد» را بازوند به‌سوی سرمایه‌گذاران می‌گشاید!

استاندار لرستان گفت:«در آینده‌ای نزدیک ساختمان پنجره واحد گشایش می‌یابد».

به گزارش هنانیوز به نقل از گروه اقتصاد هومیان نیوز؛ ساختمانی در محوطه استانداری لرستان در حال ساخت است که نامش را استاندار لرستان ساختمان پنجره واحد گذاشته است.

هوشنگ بازوند عصر چهارشنبه سوم تیرماه در جلسه شورای اداری استان که در محل استانداری و با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد بیان داشت:«یک سرمایه‌گذار وقتی به این ساختمان مراجعه می‌کند باید تمام امورات اداری خویش را در همین ساختمان انجام بدهد و سریع مراحل اداری کارهایش محقق شود».

گفته می‌شود چنین طرحی در دبی امارات هم وجود دارد و هدف از آن تسهیل و تجمیع کارهای اداری سرمایه‌گذارانی است که به دبی مراجعه می‌کنند.

بازوند تصریح کرد:«نباید در مسیر توسعه استان اصطکاک ایجاد شود و نباید حواشی سیاسی و اجتماعی مسیر پیشرفت لرستان را سد کند؛ چرا که اولویت استان لرستان رفع محرومیت است و اولویت این استان توسعه‌يافتگی و ایجاد شغل ورفع بیکاری است».

وی وعده داد:«ساختمان پنجره واحد استانداری در مدت ده تا پانزده روز آینده افتتاح می‌شود و همه دستگاه‌های اجرایی استان باید در این ساختمان نماینده داشته باشند تا امورات اداری سرمایه‌گذاران به سرعت انجام شود».

او افزود:«سند چشم‌انداز استان لرستان تهیه شدو همه دستگاه‌های اجرایی استان هم رسالت دارند برای دستگاه خود نقشه راه عملیاتی فراهم کنند تا در آینده استان لرستان هم بتواند براساس این نقشه راه و سند چشم‌انداز حرکت کند و به استانی توسعه‌یافته تبدیل شود».

هر سال نیم هکتار تصرف غیرقانونی!

استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنانش به مشکل تصرف غیرقانونی زمین‌های حریم شهر اشاره کرد و گفت:«هرسال نزدیک به نیم هکتار زمین به صورت غیرقانونی در حریم شهرها تصرف می‌شود که در این زمینه شهرداری باید نظارت کامل و دقیق‌تری داشته باشد».

هوشنگ بازوند تشریح کرد:«هم‌چنین هر سال پانزده هکتار از جنگل‌ها دچار آتش‌سوزی می‌شود که این هم مسئله‌‌ای است و برای مقابله با این مشکلات باید مدیران برنامه‌های جدی داشته باشند».

تسهیل در فعالیت بخش خصوصی

بازوند ادامه داد:«ما باید کاری کنیم که بخش خصوصی وزنه‌ای که جلو راهش است به راحتی بتواند این وزنه را بردارد نه اینکه احساس کند همان وزنه صدبرابر وزنش سنگین‌تر شده است».

وی تصریح کرد:«اگر بخش خصوصی تقویت شود بی‌تردید تولیدهم تقویت می‌شود و بازار هم رونق می‌گیرد ولی اگر عکس قضیه اتفاق بیفتند بازار هم رونقش را از دست می دهد و معوقات بانکی برای بخش خصوصی ایجاد شده که این باعث عدم پیشرفت می‌شود».

گفتنی است در جلسه شورای اداری استان مدیرکل دادگستری استان لرستان/ معاونان استاندار/ اصحاب رسانه و چنانچه گفته شد مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و هم‌چنین فرمانداران نیز حضور داشتند.

عکس: هومیان‌نیوز

اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار