کد خبر ۵۴۵ ۱۶۴ بازدید انتشار : ۴ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۹

كلاهبرداري با اعلاميه فوت!

فرمانده انتظامي استان لرستان از دستگيري باند چهار نفره كلاهبردار كه با ارائه اعلاميه فوت بستگان اقدام به كلاهبرداري يك ميليارد و 500 ميليون ريالي از شهروندان كرده بودند، خبر داد.

به گزارش هنانیوز به نقل از سفيرافلاك؛ سردار "محمد قنبري" گفت: در پي ارجاع چندين فقره کلاهبرداري مبني بر اين که سه مرد جوان و يك زن با ظاهري آراسته و شيک با يک دستگاه پژو  405 به خوار و بار فروشي هاي خرم آباد مراجعه و با ارائه اعلاميه فوت احدي از بستگان خود و چک جعلي با جلب اعتماد فروشندگان اقلام مصرفي خريداري مي كنند، موضوع به صورت ويژه در دستور كار كارآگاهان اداره مبارزه با جعل و كلاهبرداري آگاهي استان قرار گرفت.

وي افزود: ماموران با انجام تحقيقات پليسي و كارهاي اطلاعاتي اعضاي باند كلاهبرداري که سه مرد و يك زن بودند را شناسايي و هر چهار نفر را دستگير كردند.

فرمانده انتظامي استان لرستان تصريح کرد: متهمان دستگير شده که يک نفر از آنان سابقه دار و تحت تعقيب مراجع قضايي است، ابتدا منکر جرم بوده كه با ارائه ادله و مدارك موجود و اظهارات مالباختگان به هفت فقره کلاهبرداري به اين شيوه كه از فروشندگان در قبال چك جعلي اقلام مصرفي خريداري مي كردند، اعتراف كردند.

اين مقام ارشد انتظامي خاطرنشان كرد: از چهار متهم دستگير شده يک ميليارد و 500 ميليون ريال كلاهبرداري كشف و همراه پرونده تحويل مراجع قضايي شدند.

قنبري در پايان با اشاره به اينكه کلاهبرداران داراي ظاهري آراسته و حراف و خوش برخورد هستند تا شخص مقابل را به طمع بي اندازند، به هم استاني ها توصيه كرد: گول اين گونه افراد را نخورند و با رعايت نكات پيشگيرانه، پليس را در شناسايي و برخورد جدي با كلاهبرداران ياري کنند.

اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار