کد خبر ۵۲۹ ۱۲۵ بازدید انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۹

کارگاههای آموزشی فنی و حرفه ای لرستان به ۱۷۲ مورد افزایش یافت

مدیر کل فنی و حرفه ای لرستان از افزایش تعداد کارگاههای آموزشی فنی و حرفه ای این استان خبر داد.

به گزارش هنانیوز به نقل  مهر ، سید فخرالدین رحمانی  اظهار داشت: بر اساس اقدامات صورت گرفته تعداد کارگاههای آموزشی فنی و حرفه ای لرستان به بیش از ۱۷۲ مورد رسیده است.

وی بیان داشت: این در حالیست که تعداد کارگاههای آموزشی فنی و حرفه ای لرستان تا سال گذشته ۱۴۲ مورد بوده است.

افزایش تعداد حرفه های آموزشی فنی و حرفه ای در لرستان

مدیر کل فنی و حرفه ای لرستان با بیان اینکه تعداد مراکز فنی و حرفه ای لرستان تا سال گذشته ۱۶ مورد بوده است تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته طی سال گذشته چهار مورد دیگر به تعداد مراکز فنی و حرفه ای لرستان اضافه شده است.

رحمانی همچنین از افزایش حرفه های آموزشی فنی و حرفه ای لرستان با توجه به اقدامات صورت گرفته از سال گذشته تا کنون در استان خبر داد و گفت: تعداد حرفه های آموزشی فنی و حرفه ای لرستان با اقدامات صورت گرفته از ۱۶۴ رشته به بیش از ۲۳۹ رشته ارتقا یافته است.

وی همچنین از افزایش ظرفیت آموزشی فنی و حرفه ای در استان از سال گذشته تا کنون در لرستان خبر داد.

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین استانداری لرستان و فنی و حرفه ای

مدیر کل فنی و حرفه ای لرستان همچنین از فعال شدن مراکز غیر فعال فنی و حرفه ای لرستان از سال گذشته تا کنون در لرستان خبر داد و تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته ما با مشارکت بخش خصوصی موفق شدیم که تعداد ۱۱ مرکز فنی و حرفه ای غیر فعال استان را فعال کنیم که با این اوصاف تعداد این مراکز هم اکنون در استان بیش از ۳۱ مورد است.

رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود به انعقاد تفاهم نامه همکاری بین استانداری لرستان و همچنین سازمان فنی و حرفه ای کشور خبر داد و گفت: در سفر اخیر رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور به لرستان یک تفاهم نامه همکاری بین استانداری لرستان و همچنین سازمان فنی و حرفه ای کشور منعقد شد.

وی با بیان اینکه این تفاهم نامه در راستای توانمندسای مهارتی با رویکرد اشتغال پایدار در استان منعقد شده است گفت: در قالب این تفاهم نامه موضوع توانمندسازی روستائیان، عشایر و مناطق کمتر توسعه یافته استان با رویکرد توجه به مشاغل خانگی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مدیر کل فنی و حرفه ای لرستان بیان داشت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته این تفاهم نامه طی هفته جاری توسط استانداری، فرمانداریها و همچنین اداره کل فنی و حرفه ای لرستان جنبه عملیاتی پیدا خواهد کرد.

رحمانی همچنین در پایان سخنان خود از رونمایی از ۴۰ استاندارد آموزشی گیاهان دارویی با مشارکت شرکت دانش بنیان ماداکتور و همچنین اداره کل فنی و حرفه ای لرستان در سفر اخیر رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور به لرستان خبر داد.

اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار