کد خبر ۵۰۵ ۲۹۵ بازدید انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۴

صدا و سیمای مرکز لرستان ۵ ویژه برنامه برای ماه رمضان تدارک دید

مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان گفت: این مرکز پنج ویژه برنامه برای ماه رمضان تدارک دیده است.

به گزارش هنانیوز به نقل از مهر؛ محمد بازوند عصر شنبه در جمع خبرنگاران با تشریح ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز لرستان در ماه مبارک رمضان گفت: صدا و سیمای مرکز لرستان با پنج ویژه برنامه رادیویی و تلویزیونی به استقبال ماه مبارک رمضان می رود.

وی ادامه داد: برنامه ویژه افطار شبکه افلاک با نام «تمنا» هر روز ۳۰ دقیقه قبل از اذان مغرب به افق خرم آباد به طور زنده آغاز شده و تا ۱۵ دقیقه بعد از اذان ادامه خواهد داشت.

بازوند افزود: این برنامه به تهیه کنندگی فرزاد پیرداده روی آنتن می رود و دارای قسمتهایی چون تفسیر موضوعات اخلاقی و دینی با حضور کارشناسان معارفی در استودیو، تبیین احکام شرعی ماه مبارک رمضان، گزارش های اجتماعی از آداب رمضان در لرستان، پخش ادعیه و مناجات متنوع و متناسب با روزهای ماه رمضان است.

وی یادآور شد: همچنین «شهر رحمت» عنوان برنامه ویژه سحر های ماه رمضان در شبکه افلاک است که این برنامه نیز در سحر های رمضان هر شب به مدت ۴۵ دقیقه پخش می شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان افزود: تهیه کننده این برنامه محمدرضا پولادوند بوده و قسمت های آن شامل از تغذیه در ماه رمضان، مباحث شرعی و اخلاقی، آداب و فرهنگ رمضان در لرستان و دعای سحر است.

بازوند ادامه داد: جمع خوانی قرآن کریم از دیگر ویژه برنامه های شبکه افلاک است که هر روز از ساعت ۱۸ تا ۱۹ با حضور قاریان برجسته استان یک جزء قرآن کریم را پخش می کند.

وی افزود: این برنامه در محل حسینیه ثارالله با حضور مردم خدا جوی خرم آباد پخش شده و تهیه کننده آن فرزاد فراهانی است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان یادآور شد: برنامه های «نان ونمک» به تهیه کنندگی علی زیودار و «نجواهای سحری» به تهیه کنندگی کامیار جان احمدی به ترتیب عنوان برنامه های ویژه  افطار و سحر رادیو لرستان هستند.

بازوند ادامه داد: این برنامه موضوعاتی مانند تغذیه در ماه رمضان، مباحث کوتاه کارشناسی، نیایش و مناجات محلی، اشعار بومی، ادعیه روزانه، تواشیح و احکام ماه رمضان را تبیین می کند.

وی گفت: برنامه افطار رادیو لرستان هر روز از ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۷۵ دقیقه و برنامه ویژه سحر هر شب تنظیمی با اذان صبح به مدت ۶۰ دقیقه پخش می شود.

اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار