کد خبر ۴۹۲ ۴۰۵ بازدید انتشار : ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۹

پنجره‌ واحد کسب‌ و کار در لرستان راه‌اندازی می‌شود‌

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد گفت: پنجره‌ واحد کسب‌ و کار در لرستان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش هنانیوز به نقل خبرگزاری تسنیم، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی خرم‌آباد، حسین سلاح ورزی در جلسه‌ هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی که در محل اتاق خرم‌آباد برگزار شد با اشاره به قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر اظهار داشت: این قانون ظرفیت‌های بسیار خوبی برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی استان دارد که ضروری است با برنامه‌ریزی مناسب و حساب‌شده، از این ظرفیت‌ها استفاده نماییم.

وی با تأکید بر حضور اعضای هیأت نمایندگان در جلسات کمیسیون‌های تخصصی اتاق، گفت: در آغاز دوره‌ی جدید فعالیت اتاق خرم‌آباد، تأکید زیادی بر فعالیت کمیسیون‌ها داریم و معتقدیم اگر این کمیسیون‌ها با حضور متخصصان هر حوزه و بر اساس یک نقشه‌ راه مناسب حرکت و فعالیت کنند، قادر خواهند بود نه‌تنها مشکلات واحدهای استان را شناسایی که برای رفع آن‌ها هم راهکارهای علمی و عملی ارائه کنند.

رئیس اتاق بازرگانی خرم‌آباد بیان کرد: شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی لرستان یکی از ظرفیت‌هایی است که می‌توانیم راهکارهای ارائه‌شده در کمیسیون‌ها را در آن مطرح کرده و به نتیجه برسیم.

سلاح ورزی افزود: بحث عدم پذیرش پروانه‌ بهره‌برداری معادن به عنوان وثیقه‌ بانکی علی‌رغم تأکیدی که در قانون معادن بر آن شده، یکی از مواردی است که در کمیسیون صنعت و معدن اتاق خرم‌آباد استخراج شد و قرار است به عنوان دستور کار جلسه‌ شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی لرستان مطرح شود.

وی تصریح کرد: متأسفانه از نظر شاخص‌های کسب‌ و کار، استان لرستان بر اساس آماری که منتشرشده وضعیت مناسبی ندارد.

رئیس اتاق بازرگانی خرم‌آباد عنوان کرد: به هر حال ضروری است برای فضای پساتحریم آینده، برنامه‌های مشخصی برای جذب سرمایه‌گذار داشته باشیم که اصلی‌ترین این برنامه‌ها فراهم کردن زیرساخت‌های لازم ازجمله بهبود فضای کسب‌وکار و شاخص‌های مربوط به آن است.

سلاح ورزی با تأکید بر اینکه خوشبختانه مدیریت ارشد استان در این زمینه دغدغه دارد و به دنبال بهبود شرایط است، افزود: یکی از برنامه‌های مفیدی که در همین رابطه در دستور کار قرارگرفته، راه‌اندازی پنجره‌ی واحد کسب‌وکار است که درواقع در صورت راه‌اندازی، اگر سرمایه‌گذار در استان حضور پیدا کند، پیگیری همه‌ی امور مربوط به امر سرمایه‌گذاری به صورت متمرکز در همین واحد در سریع‌ترین زمان ممکن به انجام خواهد رسید.

اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار