کد خبر ۴۹۰ ۱۳۴ بازدید انتشار : ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۵

هنر استاندار لرستان در جذب سرمایه گذارن خارجی و لرستانی های مقیم خارج از کشور ستودنی است

در لرستان تیم عالی دولت و استاندار با قوت در حال پیگیری طرح و پروژه های استان هستند.

به گزارش هنانیوز به نقل خبرگزاری برنا ، محمد شریعتمداری با تاکید براینکه تکمیل و بهره برداری از سدهای در دست احداث از برنامه های اساسی دولت است گفت: دولت به طور ویژه مشغول سرمایه گذاری در این حوزه است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته دو سد مروک و ایوشان در لرستان به بهره برداری رسیدند گفت: انتظار می رود سد حوضیان با توجه به منابع مالی مطلوب امسال به بهره برداری برسد .

معاون اجرایی رییس جمهوری همچنین گفت : لرستان یکی از مهمترین استانها در زمینه دامپروری و کشاورزی است اما بخش قابل توجهی از کشت این استان دیم است.

وی افزود : میانگین زمینهای آبی لرستان 25 درصد است و این در حالی است که این میانگین در سطح کشور 45 درصد می باشد و با تلاش های استاندار لرستان این میانگین به نرم کشوری خواهد رسید .

وی در خصوص تکمیل طرح های نیمه تمام در سطح کشور گفت : در سالهای گذشته روند پروژه های عمرانی در کشور کند بوده است و دولتها خیلی نتوانسته اند روند سریع در تکمیل طرح ها را دنبال کنند.

وی افزود : بودجه عمرانی سال 91 کشور 110 هزارمیلیارد ریال بود که این رقم در سال 92 به 210 هزار میلیارد ریال رسید و این در حالی است که بودجه عمرانی کشور در سال 93 حدود 320 هزار میلیارد ریال شد.

وی اظهار کرد : امید است اعتبار عمرانی سال 94 همان 320 میلیارد ریال بعلاوه درصدی از تورم اضافه شود.

معاون رییس جمهور تصریح کرد : علاوه بر منابع ، مدیریت نقش اساسی در رشد طرح ها دارد و این در حالی است که در لرستان تیم عالی دولت و استاندار با قوت در حال پیگیری طرح و پروژه های استان هستند.

معاون اجرایی رییس جمهور در خصوص وضعیت بیکاری لرستان گفت: با تلاش های دولت و استاندار لرستان وضعیت بیکاری این استان دو رتبه بهبود یافته است و با حل مشکلات سیاست خارجی و تحریم ها دولت با الهام از منویات رهبری مسیر منطقی را پیش خواهد گرفت تا به نتیجه برسد .

وی ادامه داد : در حال حاضر امکان خوبی برای جذب سرمایه گذار در این استان فراهم شده است و استاندار لرستان توانسته با ورود سرمایه گذارن خارجی و لرستانیهای مقیم خارج از کشور شرایط خوبی را برای جذب سرمایه گذار در این استان ایجاد کند .

اخبار مرتبط :
0

آخرین اخبار